muzyka

Quebonafide i Tommy Cash „Benz Dealer”

Quebonafide i Tommy Cash. Tych wariatów nikomu nie trzeba przedstawiać. Jakiś czas temu widzieliśmy ich razem w akcji podczas koncertu Tommiego w warszawskiej Iskrze. Podobna wibracja zaowocowała współpracą.

Raperzy pasują do siebie i już wtedy wydawało się, że będzie współpraca. Minęły ponad dwa lata i mamy „Benz Dealer”. Quebonafide i Tommy Cash zabierają nas na przejażdżkę przez świat mrocznych fantazji, gdzie szara rzeczywistość zderza się z symbolami przepychu i luksusu. Nie jest to pierwsza współpraca Quebonafide z zagranicznym artystą o międzynarodowej randze. W utworze „Matcha Latte” gościnnie pojawia się Mick Jenkins –jeden z najpopularniejszych obecnie raperów młodego pokolenia na światowej scenie hip-hopowej.

Tommy Cash – ekscentryk, dziwak, geniusz

Tommy Cash to jeden z najbardziej ekscentrycznych twórców na scenie międzynarodowej. Jego produkcje i niebanalne klipy stawiają go w ścisłej czołówce raperów, ale trzeba pamiętać, że jest też twórcą koncepcji swoich teledysków i projektantem mody, a także tancerzem. Totalnie odklejony od rzeczywistości wizjoner posługujący się w klipach szokującymi obrazkami ludzi bez kończyn i jeżdżący po scenie na wózku inwalidzkim nikogo nie pozostawia obojętnym. Mieliśmy okazję pokazać Estończykowi i jego ekipie Warszawę po koncercie z Quebo. Trudno nie odnieść wrażenia, że miejsce Tommiego w rapowym panteonie jest dużo wyżej niż obecnie.

W teledysku gościnnie pojawia się mistrz wagi ciężkiej – Mariusz Wach. Wideo wyreżyserował Sebastian Pańczyk. Za produkcję odpowiada DOBRO, a za postprodukcję Platige Image.

Tekst: Krzysztof Grabań

 

Komentarze
Rate this post
kris

Recent Posts

Stranger Things – najlepiej ubrani członkowie obsady

Stranger Things to popularny serial amerykański stworzony dla Netflixa. Jego fabuła zaczyna się od zaginięcia…

2 dni ago

BAPE x Minions – Minionki: wejście w streetwear

BAPE po raz kolejny uderza w świat kina. Z myślą o swoich najmłodszych odbiorcach, firma…

3 dni ago

Wielki powrót Travisa Scotta – Cactus Jack & Dior

Travis Scott wydaje się jedną z najważniejszych postaci ze świata show biznesu. Zwłaszcza jeśli mowa…

4 dni ago

Poczet pisarzy różnych: Herbert George Wells

Wszyscy znają „Wehikuł czasu” i „Wojnę światów”, niewiele więc pożytku przyjdzie ze wspominania ich po…

5 dni ago

Levi’s® x Naomi Osaka w najnowszej kolaboracji

Kiedy dochodzi  do starcia mody i sportu, nie ma miejsca na przegranych. A z pewnością…

6 dni ago

Poczet pisarzy różnych: Witold Gombrowicz

Warto przeszczepić co nieco z edukacyjnych obowiązków na wakacyjne przyjemności. Na przykład ponowną lekturę Gombrowicza.…

7 dni ago