Pustki premierowo w Warszawie!

Zespół wystąpi w mieście stołecznym po raz pierwszy z płytą ,,Wydawało się”. Usłyszymy nowości, takie jak singiel ,,O krok” czy ,,Liczę do dwóch”, ale nie zabraknie również ,,Safari” oraz innych piosenek wybranych spośród – 15-letniej już – twórczości Pustek w nowych, koncertowych aranżacjach.

Zespół został założony w sierpniu 1999 roku w Ostrówku pod Warszawą przez gitarzystę Radka Łukasiewicza, perkusistę Grzegorza Śluza i śpiewającego basistę Janka Piętkę. Ponieważ próby formacji odbywały się w komórce zwanej kolokwialnie “pustkami”, muzycy postanowili tak nazwać swój zespół – Pustki. Debiutancka płyta “Studio Pustki” ukazała się w 2001 roku. Album zebrał wiele pozytywnych recenzji w muzycznej prasie, a promująca go piosenka “Patyczak” zyskała status alternatywnego przeboju. Przez te kilkanaście lat skład się zmieniał, zmieniały się inspiracje. Pustki nagrywały nie tylko regularne albumy, ale też muzykę do filmów i spektakli. 


W listopadzie 2015 ukazała się składanka ,,Wydawało się”, będąca podsumowaniem dotychczasowej, 15-letniej twórczości Pustek. Na płycie znalazły się dwa premierowe utwory ,,O krok” oraz ,, Liczę do dwóch”, a także zbiór najważniejszych piosenek z lat 2000-2015.

pustki_B2

Wydarzenie: facebook.com/events/615319518606387.

 

Rate this post

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News