PURE Festival: impreza jakiej nie było!

Oficjalnie została potwierdzona data PURE Festival w Polsce. Wydarzenie to jest połączeniem światów, gdzie wszyscy artyści oraz fani muzyki są równi. Tej nocy będziecie liczyć się tylko Wy i muzyka.

Polska publika została określona mianem wyjątkowej, dlatego miejsce, w którym odbędzie się PURE FESTIVAL będzie także wyjątkowe – #EXPOXXI. Sami przyznacie, te kilka tysięcy metrów kwadratowych hal na Prądzyńskiego w Warszawie robi naprawdę piorunujące wrażenie! Śledźcie na bieżąco wydarzenie PURE FESTIVAL na Facebooku. Standardowe bilety dostępne są przez Eventim, Biletomat, Going. i Wlotki. Dostępne są także specjalne bilety VIP, które możecie kupić TUTAJ. Co ponadto wiemy o imprezie, która odbędzie się już 9 grudnia 2017?

Update: 14 listopada 2017

Znamy kolejnych artystów, którzy wystąpią podczas PURE FESTIVAL, a są nimi: Leon, Truant i Ćmy.

Oferta pracy w HIRO

Szukamy autorów / twórców kontentu. Tematy: film, streetwear, kultura, newsy. Chcesz współtworzyć życie kulturalne twojego miasta? Dołącz do ekipy HIRO! Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej


Leon, zawodowiec, który aktywnie uczestniczy od wielu lat w rozwoju polskiego clubbingu. Z całą odpowiedzialnością legenda polskiej muzyki elektronicznej.

Truant

Człowiek, który za każdym razem udowadnia, że nie można stać w miejscu podczas jego kilkunastogodzinnych setów.

Ćmy

Duet składający się z Wojtka Urbańskiego połówki zespołu Rysy oraz Piotra Kalickiego promotora jednych z najgrubszych imprez techno w naszym kraju.

Dwóch mężczyzn w samochodzie

Update: 6 listopada 2017

Została ogłoszona trójka headlinerów: FAITHLESS, FORMAT:B oraz TIEFSCHWARZ. W ramach zapowiedzi, zapoznamy Was pokrótce z każdym z nich.

Brytyjska grupa FAITHLESS powstała w 1995 roku i była jednym z prekursorów nurtu klubowego w Europie. Muzyka, która tworzą wymyka się ścisłym definicjom i w żadnym wypadku nie można przypisać jej do jednego gatunku. Inteligentne podejście do produkcji podsycone ogromną wrażliwością oraz niespotykaną energią pozwoliło zespołowi osiągnąć niewyobrażalny sukces. Wydali sześć albumów studyjnych oraz kompilację przebojów, która tylko w Wielkiej Brytanii pokryła się czterokrotną platyną! W sumie na świecie sprzedano ponad 17 milionów ich płyt, co czyni Faithless jednym z najważniejszych elektronicznych zespołów ostatnich dwóch dekad. Ich najsłynniejsze utwory to Insomnia, God Is A Dj, We Come On oraz I Want More.

https://www.youtube.com/watch?v=ZHVJVQzHv5Q

Trzon zespołu tworzą: Maxi Jazz, Sister Bliss, Rollo Armstrong. Maxi, jak piszą dziennikarze, to charyzmatyczny frontman, rapujący buddysta, mistrz elokwencji i wyjątkowego stylu poetyckiego. Dzięki jego charyzmie Faithless ma nadzwyczajną moc rzadko spotykaną w muzyce tanecznej. Rollo to ich szef, który jest współtwórcą i współproducentem obu albumów swojej młodszej siostry Dido. Był także odpowiedzialny za remixy utworów m.in. U2, Bjork czy Pet Shop Boys. Sister Bliss jest z wykształcenia pianistką, której największą miłością jest muzyka elektroniczna. Jej kompozycje znajdziecie w ścieżkach dźwiękowych do wielu filmów i projektów telewizyjnych. Choć jak sama przyznaje to scena jest jej drugim domem. Po występach na największych scenach świata czas na Polskę i wyjątkowy projekt zespołu.

FORMAT:B, czyli Franziskus Sell i Jakob Hildenbrand rządzą na światowych parkietach od ponad dziesięciu lat. Ten charyzmatyczny duet znany z kształtowania autentycznej i bardzo wytwornej estetyki osiągnął niebywały sukces w elektronicznej muzyce tanecznej. Przez cały czas istnienia zespołu przechodzili przez różne etapy przy czym zawsze pozostawiali mocny ślad surfując po fali dźwięków z pogranicza techno/house. Występy Format:B to istna poezja z charakterystyczną i niepodrabialną dla ich stylu pompą.

Panowie mają niesłychaną zdolność do tworzenia wielkich produkcji. Pośród nich Vivian Wheeler dla Still Vor Talent, albumy Steam Circuit dla Highgrade Records oraz Restless. Od 2009 roku prowadzą własną wytwórnie FORMATIK Records, w której wydają m.in. Pleasurekraft i Sebastien Leger. Na tym uznanym i szanowanym wśród artystów labelu Format:B wypuścili w 2016 roku kawałek Chunky, który stał się światowym hitem. Nie było na świecie rozgłośni radiowej czy stacji telewizyjnej, która nie grałaby tego numeru!

Remix-owali dla Paul Kalkbrennera, Monobotica, Superflu oraz Martina Solveiga. Mocno wspierani przez największych w branży klubowej jak Carl Cox czy Annie Mac. To tylko pokazuje jak odbierana jest ich autentyczność i oryginalność. Przez te wszystkie lata zyskali ogromny szacunek na scenie klubowej.

TIEFSCHWARZ to jeden z najbardziej znanych duetów z pogranicza house, electro i techno. Pochodzą ze Stuttgartu, a obecnie mieszkają w Berlinie. Ich wielka producencko-dj-ska kariera rozpoczęła się w połowie lat 90-tych, kiedy to po raz pierwszy postanowili stanąć za gramofonami. Niepowtarzalna selekcja utworów i zwierzęca energia podczas występów ustawiły braci wysoko w hierarchii. Kolejnym krokiem było wejście do studia nagraniowego. Tam również los im sprzyjał. Ich pierwszy singiel Music zdobył tak dużą popularność, że braciom Schwarz nie pozostało nic innego jak wydać album. Płyta Ral 9005 zjednała im duże grono fanów, wśród których znalazł się Derrick Carter. Amerykańska legenda sceny klubowej i szef wytwórni Classic zaproponował im wieloletnią współpracę, która zaowocowała świetnymi singlami Neper oraz Nix. Do ich dyskgrafii dołączyły remixy dla takich sław jak Madonna, Depeche Mode, Underworld, Masters At Work, Cassius, Kelis czy Missy Elliot.

Jednak największą sławę przyniósł im remix zespołu Spektrum – ich wersja Kinda New do dziś uznawana jest za jeden z najlepszych utworów w historii muzyki elektronicznej. Bracia Schwarz obecnie prowadzą bardzo szanowaną wytwórnię Souvenir Music oraz rezydują w słynnym berlińskim klubie Watergate.

Update: 18 października 2017

Niespodziewane pojawienie się PURE Festival na imprezowej mapie Polski wzbudziło mnóstwo emocji. Całe szczęście najwięcej tych pozytywnych! Z tygodnia na tydzień organizatorzy dzielili się informacjami odnośnie kolejnych gwiazd, które wystąpią podczas eventu w hali EXPO XXI.

Przed Wami ostatni z zagranicznych artystów, który w ostatnich latach opanował rynek muzyki klubowej. To bardzo elektryzujące ogłoszenie i ogromna gratka dla klubowiczów z całego kraju!

Jego występy na Sónar, Ultra Music Festival, We Are Fstvl, Ministry of Sound, Awakenings, Loveland czy Monegros Desert Festival każdorazowo doprowadzały publiczność do czystej ekstazy. 9 grudnia będziecie mieli okazję usłyszeć go po raz pierwszy w Polsce. Ladies and gents… DOSEM @ PURE Festival!!!

DOSEM od ponad 10-ciu podbija serca fanów na całym świecie. Wystarczy wspomnieć o wydawnictwach na tak uznanych labelach jak Suara, Tronic, Intec należący do Carla Coxa czy Bedrock Records Johna Digweeda. Wszystkie produkcje okazywały się hitami granymi przez niezliczoną ilość artystów na całym globie.

Dosem od zawsze lubił łączyć elementy house i techno, a jego talent oraz unikalny styl nie mogły odbić się bez echa. Jego utwory regularnie wspierają najwięksi w branży m.in.: Sasha, Carl Cox, John Digweed, Joris Voorn czy Laurent Garnier.

Uwagę na sobie skupił w latach 2008-2009 po wydaniach u Technasia w Sino oraz Joris Voorna w Green. To właśnie dzięki tym release’om trafił w ręce większych tuzów i zacząl remixować takie nazwiska jak Hot Since 82, Umeka, Technasia, Uner, Coyu, Gregor Tresher, Hery Max Cooper czy Saiz… Sukces producencki szybko przełożył się także na sukces DJski. Dosem od wielu lat podróżuje po całym świecie grając ponad dwieście gigów rocznie.

Update: 10 października 2017

Czas na kolejnego zagranicznego artystę. Podczas PURE Festival w hali EXPO XXI usłyszycie jednego z najbardziej zjawiskowych performerów ostatnich lat. Prosto z UK – SAYTEK LIVE!

https://www.youtube.com/watch?v=ljNfBlBHWjo

SAYTEK jest mistrzem nowoczesnej technologii w muzyce elektronicznej. Lista urządzeń, z których korzysta podczas swoich występów to m.in Elektron Analog 4 & Analog Rhythm, Ableton, Korg: Monotron – Delay – Kaos – Pad & Volca: Bass, Sample, Keys, Native Instruments Maschine i wiele innych. Regularnie występuje w Space na Ibizie, w berlińskim Tresor oraz w legendarnym klubie Fabric w Londynie. To wszystko świadczy o jego unikalnym talencie. W swoim dorobku posiada wydania dla tak prestiżowych wytwórni jak: Liebe*Detail, Soma, Bedrock, Fabric, KMS czy we własnej Cubism Records.

Jest powód, dla którego nasz zespół nominował Sayteka jako najlepszego live-perfomera wg. The Best Of British Awards w 2013 roku. On jest po prostu najlepszy w tym co robi – DJ MAG USA.

Nominowany do Best Live Act przez DJ MAG oraz zdobywca nagrody Album Of The Month (MIXMAG). Jego twórczość została doceniona przez największych. Carl Cox, Laurent Garnier, Steve Lawler czy Marcel Dettmann dumnie wspierają brytyjskiego artystę podkreślając jego unikatowość i innowacyjność.

Update: 5 października 2017

Za nami pierwsze ogłoszenia artystów PURE Festival, a my wciąż z niecierpliwością czekamy na kolejnych. W sumie, podczas imprezy 9 grudnia w hali EXPO XXI, usłyszycie pięciu zagranicznych oraz czterech polskich wykonawców. Do dotychczas ogłoszonych, dołącza pierwszy reprezentant Polski!

Artysta nie poddający się stereotypom. Ściśle skoncentrowany na obranej drodze kariery stworzył dorobek wydawniczy w tak prestiżowych labelach jak należący do Kevina Saundersona KMS Records, czy brytyjski BUSH Records (gdzie wydawali Joey Beltram, Felix DaHauscat, Dave Clarke), jak i Baroque Rec., Deeperfect, Monique Musique czy Proton.
Powinniście już wiedzieć… DEAS pierwszym polskim artystą PURE Festival!

Urodzony w Grecji, mieszkający w Krakowie, DEAS wychował się w domu, w którym muzyka nie odgrywała ważniejszej roli. Samoistnie jako nastolatek zetknął się z muzyką trip hop i takimi zespołami jak Portishead czy Massive Attack. Eksplorując muzykę napotyka na twórczość producentów sceny elektronicznej – artyści tacy jak Dubfire, Plastikman, Lutzenkirchen, Sebastien Leger, a w późniejszym okresie Robert Hood, Kevin Saunderson czy Anthony Rother na stale zmieniają jego sposób postrzegania rzeczywistości. W młodym człowieku, zauroczonym muzyką, rodzi się zainteresowanie kulturą klubową i djingiem. W niedługim czasie zaczyna grać w klubach i interesować się naturą muzyki – czym jest dźwięk, jak powstaje. Analizując nagrania, styka się z produkcją muzyczną i zaczyna się rozwijać w tym kierunku.

Ma za sobą występy w klubach w całej Polsce, a także za granicą: we Włoszech, Czechach, Gruzji, Wielkiej Brytanii, Niemczech. Występował na najważniejszych polskich eventach: Audioriver, Electrocity, Mayday, Silesia In Love.

Poza pracą nad własnymi nagraniami, które były remiksowane przez takich artystów jak Pig&Dan, Harvey McKay, czy Martin Eyerer, sam też remiksuje innych artystów wśród których wymienić można Carla Coxa czy Inner City.

W 2016 r. wydał swój pierwszy album – Community LP dla Bush Records, który zebrał pozytywne recenzje od wielu artystów (Paul Ritch, Pierre Deutschmann, Drumcomplex, Len Faki i wielu innych).

Za swój dorobek został doceniony w jednym z największych rankingów polskiej sceny elektronicznej – Munoludy 2016, gdzie znalazł się w czołówce jako producent roku oraz autor podcastu roku. Właściciel studia Secret Room, gdzie na co dzień tworzy swoje nagrania, miksuje swoją muzykę, jak i innych artystów. Od 2012 związany z krakowskim klubem Prozak 2.0, a także stały gość w warszawskim klubie Smolna.

Lata 2016 i 2017 to zdecydowanie przełom i wielki sukces dla jednego z najbardziej innowacyjnych artystów muzyki elektronicznej. Jego album “Machine Jams” otrzymał ogromne uznanie i stał się jednym z ulubionych w kolekcji Carla Cox-a. Swoją muzykę tworzy na niezliczonej ilości analogowych syntezatorów, automatach perkusyjnych, FX i kontrolerach.

Król techno powiedział o nim jedno: Jeden z najświeższych i najbardziej ekscytujących live act’ów z UK, cała muzyka napisana i wyprodukowana live przez jednego artystę. Niesamowite!

Rate this post

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News