Ptakova zapowiada debiutancki album klipem „Wiatr”

Dziewczyna w futrzastym płaszczu, za nią kamerzysta

Ptakova to artystka z Katowic. Na rynku muzycznym działa od czterech lat. W tym czasie powstało też SOXSO, które współtworzy z Maćkiem Sawochem, jak rownież pojawiała się gościnnie na koncertach u boku Miuosha. Debiutancki album artystki zostanie wydany jeszcze w tym roku. Zapowiedzią tego wydarzenia jest jej pierwszy teledysk, który właśnie pojawił się w sieci.

Wiatr to elektro-popowa piosenka stworzona do tańca. Prawie pięciominutowy klip wyreżyserowanym przez Małgorzatę Suwałę przepełniony jest mnóstwem emocji. Mglista i senna rzeczywistość idealnie oddaje nastrój piosenki. Wraz z bohaterką opowieści na ekranie pojawia się jej alter ego.

Ten klip to urywek z życia — jego fragment. Wejście, ruch, wyjście, pauza. To wymiana energii i spojrzeń. Chciałam, aby teledysk był jak najbardziej naturalny, odnoszący się, a wręcz podkreślający sam utwór i jego treść. Życie nas roznosi, uspokaja i wyciska siódme poty. Taniec miał oddać wrażliwość. Miał pokazać wybuchowość, ciszę, bezradność, walkę i determinację. Historia tworzy się w momencie, gdy zastanawiasz się, o co chodzi, komentuje teledysk Ptakova.

Oferta pracy w HIRO

Szukamy autorów / twórców kontentu. Tematy: film, streetwear, kultura, newsy. Chcesz współtworzyć życie kulturalne twojego miasta? Dołącz do ekipy HIRO! Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej


Piosenka Wiatr opowiada o szukaniu siebie. W życiu zdarzają się różne sytuacje. Gubimy się, trafiamy na pułapki, nie wiemy co zrobić. W tym utworze zawarte są wszystkie emocje związane z tym stanem. Artystka podkreśla jednak, że w życiu najważniejsze jest to, by zawsze pozostać sobą.

Tekst: Katarzyna Tilda Frąckowiak

5/5 - (1 vote)

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News