Bieg do celu, oczy szeroko otwarte i niewiedza: PTAKOVA wraca z singlem „Czar”

To nie jest nasze pierwsze spotkanie z Natalią Ptak, czyli PTAKOVĄ – artystką pochodzącą ze Śląska, która wywodzi się ze sceny niezależnej. Jej pierwsze nagrania oscylowały dookoła alternatywnego rocka, później przyszedł czas na elektronikę, a teraz… przekonajcie się sami!

Do tej pory PTAKOVA zasłynęła głównie featuringami, do których wnosiła napisane przez siebie teksty i linie melodyczne. Jej największy sukces to utwór Lawina, przygotowany we współpracy z duetem producenckim Piona (podobnie jak dwa inne – List i Alfabet). Towarzyszył mu teledysk, który na YouTube obejrzano ponad pół miliona razy.


Nagrywała też w kooperacji z Miuoshem i Jordahem oraz w ramach projektu SOXO. W jej szerokim spektrum inspiracji mieszczą się z jednej strony tacy wykonawcy jak Rihanna, Katy Perry i Kanye West, a z drugiej są to m.in. SBTRKT, Little Dragon czy London Grammar. Aktualnie ze wsparciem doborowej stawki producentów (m.in. Plan B, Przemek Puk czy Kubi Producent) pracuje nad debiutanckim materiałem. A singiel oraz teledysk do utworu Czar, są pierwszą zapowiedzią tego, czego możemy się spodziewać po tym materiale.

Po pierwszym przesłuchaniu „Czar” może dawać wrażenie, że jest skierowany do jakiegoś mężczyzny, jednak w gruncie rzeczy można interpretować to w sposób wieloraki i niekoniecznie do potencjalnego ukochanego. Nigdy nie wiemy, co przyniesie kolejny dzień, ani relacja pomiędzy dwojgiem ludzi. Nie musimy wszystkiego planować, bo właśnie w niewiedzy bardzo często tkwi cały urok i magia. Mówię tam o tym, że nie chcę zakładać, co będzie na końcu, jak wszystko się potoczy oraz jak rozegrać całą tę „walkę”. Jestem natomiast pewna, że jeśli warto i jeśli czegoś naprawdę chcemy, to powinniśmy biec za tym cały czas. To dążenie do jakiegoś celu, ale z oczami szeroko otwartymi na wszystko wokoło – mówi PTAKOVA.

Rate this post

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News