Bieg do celu, oczy szeroko otwarte i niewiedza: PTAKOVA wraca z singlem „Czar”

To nie jest nasze pierwsze spotkanie z Natalią Ptak, czyli PTAKOVĄ – artystką pochodzącą ze Śląska, która wywodzi się ze sceny niezależnej. Jej pierwsze nagrania oscylowały dookoła alternatywnego rocka, później przyszedł czas na elektronikę, a teraz… przekonajcie się sami!

Do tej pory PTAKOVA zasłynęła głównie featuringami, do których wnosiła napisane przez siebie teksty i linie melodyczne. Jej największy sukces to utwór Lawina, przygotowany we współpracy z duetem producenckim Piona (podobnie jak dwa inne – List i Alfabet). Towarzyszył mu teledysk, który na YouTube obejrzano ponad pół miliona razy.

Nagrywała też w kooperacji z Miuoshem i Jordahem oraz w ramach projektu SOXO. W jej szerokim spektrum inspiracji mieszczą się z jednej strony tacy wykonawcy jak Rihanna, Katy Perry i Kanye West, a z drugiej są to m.in. SBTRKT, Little Dragon czy London Grammar. Aktualnie ze wsparciem doborowej stawki producentów (m.in. Plan B, Przemek Puk czy Kubi Producent) pracuje nad debiutanckim materiałem. A singiel oraz teledysk do utworu Czar, są pierwszą zapowiedzią tego, czego możemy się spodziewać po tym materiale.

Oferta pracy w HIRO

Szukamy autorów / twórców kontentu. Tematy: film, streetwear, kultura, newsy. Chcesz współtworzyć życie kulturalne twojego miasta? Dołącz do ekipy HIRO! Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej


Po pierwszym przesłuchaniu „Czar” może dawać wrażenie, że jest skierowany do jakiegoś mężczyzny, jednak w gruncie rzeczy można interpretować to w sposób wieloraki i niekoniecznie do potencjalnego ukochanego. Nigdy nie wiemy, co przyniesie kolejny dzień, ani relacja pomiędzy dwojgiem ludzi. Nie musimy wszystkiego planować, bo właśnie w niewiedzy bardzo często tkwi cały urok i magia. Mówię tam o tym, że nie chcę zakładać, co będzie na końcu, jak wszystko się potoczy oraz jak rozegrać całą tę „walkę”. Jestem natomiast pewna, że jeśli warto i jeśli czegoś naprawdę chcemy, to powinniśmy biec za tym cały czas. To dążenie do jakiegoś celu, ale z oczami szeroko otwartymi na wszystko wokoło – mówi PTAKOVA.

Rate this post

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News