Pszczoły zostały uznane za najważniejsze istoty żyjące na Ziemi

Pszczoła siedząca na kwiatku

Owady wywołują w nas często mieszane emocje. Niektórych panicznie się boimy, innych mniej. Jednak na pewno nie powinniśmy się bać pszczół. Dlaczego?

Owszem, od czasu do czasu w akcie samoobrony pszczoła potrafi użądlić. Mimo to, musimy pamiętać, że stanowi ona bardzo ważny element w ekosystemie naszej planety.

Pszczoły zostały niedawno uznane przez naukowców za najważniejsze zwierzęta na naszej planecie. W istocie, są tak ważne, że życie ludzkości może być zagrożone, jeżeli pszczół zabraknie. Earthwatch Institute – międzynarodowa organizacja charytatywna zajmująca się ochroną środowiska, stwierdziła w rozmowie z Royal Geographic Society, że pszczoły są obecnie najważniejszymi istotami żywymi na naszej planecie. Niestety, wiele gatunków pszczół zostało umieszczonych na liście zwierząt zagrożonych wyginięciem, a badania wykazały poważny i szybki spadek ich populacji.

Oferta pracy w HIRO

Szukamy autorów / twórców kontentu. Tematy: film, streetwear, kultura, newsy. Chcesz współtworzyć życie kulturalne twojego miasta? Dołącz do ekipy HIRO! Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej


Według raportu Greenpeace, 60-90% jedzenia które spożywamy, potrzebuje pomocy pszczół, by prawidłowo się rozwijać. Liczba ta obejmuje różnorodne owoce, warzywa, nasiona i orzechy. Wraz ze zmniejszaniem się populacji pszczół, różnorodność biologiczna Ziemi maleje, wpływając potencjalnie na kolejne gatunki, powodując efekt domina.

Obecnie wiele organizacji pozarządowych i grup aktywistów wzywa do reform w nadziei na powstrzymanie szybkiego spadku populacji pszczół. Oprócz naturalnych chorób, głównymi czynnikami wpływającymi na zdrowie pszczół są środki owadobójcze, zmiany klimatyczne i coraz mniej flory. Chrońmy pszczoły, bez nich nic już nie będzie takie samo!

Czytaj również: O co chodzi w zamieszaniu z wymieraniem pszczół? Kilka faktów, które trzeba znać.
Rate this post

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News