Psychodeliczne zdjęcia z Deep Dream

Deep Dream to aplikacja, która potrafi zmienić zdjęcie w mieszankę psychodelicznego haju po LSD, połączonego z nocnym koszmarem. Sprawdź sam, jak według niej wygląda świat.

Deep Dream, jedno z najnowszych wynalazków Google, to kolejna próba nauczenia komputerów, aby postrzegały świat trochę bardziej jak my. Zdjęcie, które wrzucamy do aplikacji, jest analizowane i modyfikowane. Końcowy efekt uwydatnia wszystkie elementy na zdjęciu i przypomina spotkanie Hieronima Boscha z hipisami rodem z lat 60.

ice_3370402k

Oferta pracy w HIRO

Szukamy autorów / twórców kontentu. Tematy: film, streetwear, kultura, newsy. Chcesz współtworzyć życie kulturalne twojego miasta? Dołącz do ekipy HIRO! Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej


p1338621421-5

Google przez cały czas dąży do rozwinięcia swoich produktów i tworzenia nowych technologii. Deep Dream to nic innego, jak krok w przód do sztucznej inteligencji. Na razie aplikacja rozpoznaje tylko podstawowe wzory, które potem zniekształca i powiela – ludzką twarz czy budynek. Trening polegał głównie na rozpoznawaniu zwierząt, dlatego na większości przetworzonych zdjęć widać ich podobizny.

Algorytm aplikacji jest bardzo skomplikowany, natomiast obsługa banalnie  prosta. Aplikacja została udostępniona dla wszystkich użytkowników – wystarczy jedynie wrzucić zdjęcie, a w kilka sekund dostaniemy jego psychodeliczne odbicie. Można wręcz powiedzieć, że zamienia je w sztukę.

interstellar_3370400k

monalisa_3370679k

scream_3346085k

spaghetti-meatballs-become-really-frightening

tekst | Iwona Norberczuk

5/5 - (2 votes)

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News