Przytulna kuchnia – jakie płytki dadzą taki efekt?

kuchnia

Kuchnia zdecydowanie jest jednym z najważniejszych pomieszczeń w domu. Z tego powodu warto zadbać o jej przytulność, która przyciągnie domowników do wspólnego spożywania posiłków i gotowania. Takie efekt mogą zapewnić odpowiednio dobrane kafelki na ścianę, które są bardzo istotnym elementem aranżacji. Sprawdź, jakie płytki wprowadzą do kuchni rodzinną atmosferę.

Kafelki z motywami kuchennymi

W nowoczesnej kuchni mile widziany jest minimalizm, który nie musi jednak wykluczać się wcale z przytulnością. Pomieszczenie z gładkimi, jednokolorowymi ścianami mogą ocieplić pojedyncze kafelki do kuchni z motywami solniczek, dzbanków do herbaty czy też owoców. Takie klasyczne wzory inspirowane wyposażeniem kuchni lub jedzeniem z miejsca wprowadzą swojską atmosferę i sprawią, że cała rodzina zgłodnieje.

Sporą popularnością cieszą się także płytki z napisami w języku angielskimi, które oczywiście również są związane z kuchennymi klimatami. Do pomieszczeń urządzonych w stylu prowansalskim mogą natomiast pasować wstawki z kafelek z motywem suszonych ziół. Niektórym do gustu mogą również przypaść naklejki z zabawnymi lub motywującymi napisami. Ciekawie na płytkach wyglądają ponadto fototapety przypominające listę zakupów.

Klasyczne wzory z nutą retro

Eleganckie płytki z klasycznymi wzorami inspirowanymi stylem retro nigdy nie wychodzą z mody. Spore wrażenie na pewno zrobią piękne kafelki Raspail ze sklepu Domus, które mają tłoczenia z fantazyjnymi ornamentami. Ściany z takimi płytkami mogą przywoływać wspomnienia przytulnej kuchni babci. Nie należy jednak obawiać się muzealnego efektu, przed którym skutecznie chroni wysoka jakość wykonania i pełen nowoczesności połysk.

Świetnym nawiązaniem do minionej epoki mogą być również pojedyncze płatki z motywami ptaków, kwiatów i owoców, które przypominają bardziej malunki na ścianie niż nałożone w innowacyjny sposób grafiki. W ten sposób można zrezygnować nawet z dodatkowych dekoracji wieszanych na ścianie. Można także bez obaw sięgnąć po małe, kwadratowe kafelki z ornamentami przypominającymi ludowe wzornictwo lub koronki.

Ciepła kolorystyka

Najłatwiejszym sposobem na dodanie kuchni przytulności jest po prostu postawienie na ciepłe kolory. Warto rozważyć taką opcję zwłaszcza w przypadku ciemnych pomieszczeń, do których nie dociera zbyt wiele promieni słonecznych. Można zdecydować się na intensywną czerwień, ale równie dobrze sprawdzi się żółć, pomarańcz czy też stonowane odcienie ciepłego beżu. Kolor płytek powinien oczywiście pasować również do mebli, podłogi i innych elementów wyposażenia.

Fani minimalizmu mogą sięgnąć po jednokolorowe, gładkie płytki, które zapewnią bardzo nowoczesny efekt. Ciepłe kolory można również łączyć z pojedynczymi kafelkami z ciekawymi wzorami np. motywów kuchennych. Dość oryginalnie mogą również wyglądać kompozycje z płytek ze wzorami połączone ze stonowanym tłem. Jedynym warunkiem jest zachowanie ciepłej tonacji i unikanie chłodnych barw.

Rate this post

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News