Przyszłość nie nadeszła

#1 Metropolis, reż. Fritz Lang, 1927

1 (2)

Pierwszy futurystyczny film. Akcja dzieje się w mieście z przyszłości, w którym toczy się walka między robotnikami, a myślicielami. Historię, jaką opowiada ten film można określić mianem ,,Romea i Julii” w wersji Sci-Fi. Miłość młodzieńca i dziewczyny z tych dwóch grup, skutkuje przemianą dziewczyny w maszynę. Niestety, minęło ponad 90 lat od powstania tego filmu, a ludzi zamieniających się w roboty jeszcze nie widzieliśmy.

Super oferta NIKE

JD Sports wchodzi do Polski i kusi ofertami na produkty NIKE. Link w artykule.

#2 Powrót do przyszłości, reż. Robert Zemeckis, 1985

2 (2)

Na wypadek, gdyby ktoś z Was nie znał fabuły tego filmu(co jest mało prawdopodobne) spieszymy ze streszczeniem. Doktor Emmett Brown buduje wehikuł czasu za pomocą którego jego przyjaciel Marty McFly przenosi się w lata 50. i niechcący przeszkadza w poznaniu się swoim rodzicom. Film przedstawia doskonałą wizję naszej teraźniejszości – latające samochody i ułatwiające życie maszyny. Jednak i tutaj film poszedł trochę za daleko. Żyjemy w 2014 roku i żadne z gadżetów z ,,Powrotu do przyszłości” nie ujrzało światła dziennego. Nadzieja w hoverboardach – deskach, które unoszą się nad ziemią. Prototypy tego wynalazku już istnieją, ale nadal nie wiadomo kiedy będziemy mogli z nich korzystać.

#3 Park Jurajski reż. Steven Spielberg, 1993

jurajski

20 lat później nie mamy wątpliwości że ten film to bujda. Sklonowane dinozaury? Nie nabierzecie nas na to. Nasza przyszłość jest wolna od dinozaurów.

#4 Matrix, reż.Andy Wachowski, 1999

3 (2)

Jedyne, co możnaby choć częściowo podciągnąć pod realizację pomysłów z filmu to Big Brother i skórzane płaszcze do ziemi. W 2014 nie mamy żadnego wybrańca, ani agenta Smitha. Pic na wodę, fotomontaż. Być może znacie jednak kogoś, kto wierzy, że steruje nami komputer?

#5 Ona, reż. Spike Jonze, 2013

5 (2)

Pisarz zakochał się w systemie operacyjnym. To się właściwie już dzieje. Tak zwane współczesne nerdy i geeki przechodzą przez to samo co Theodore, główny bohater filmu Jonzego. Niestety twórcom filmu zdarzyło się pomylić miłość z uzależnieniem.

zdjęcia | www.filmweb.pl

tekst | Basia Dudek

Rate this post

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News