Przygotowujemy się na spacery oraz podróżowanie z psem

Posiadanie psa wiąże się zarówno z przyjemnościami, jak i obowiązkami. Właściciele czworonogów odpowiadają bowiem za ich zdrowie i bezpieczeństwo. Dlatego warto zaopatrzyć się w praktyczne i sprawdzone akcesoria, które pozwolą nam na właściwą opiekę nad zwierzęciem. Dzisiaj skupiamy się na produktach przeznaczonych na spacery oraz podróżowanie z psem.

Akcesoria, które przydają się na spacerze z psem

Właściciel psa ma obowiązek trzymania psa na smyczy. Aby zagwarantować psiakowi wygodę podczas spacerów, warto dobrać odpowiednią do wielkości i masy psa obrożę i smycz. Niektóre osoby decydują się na proste, skórzane smycze, inni wolą modele rozwijane. W obu przypadkach warto zwrócić uwagę na zalecenia producenta. Psy różnią się między sobą siłą ciągnięcia. Inny model będzie pasował do małego kundelka, a inny do wilczura lub dobermana.

Równie ważnym akcesorium jest obroża. W opcji są egzemplarze wykonane z różnego typu materiałów, w tym obroże skórzane, metalowe lub wykonane z innych, często odblaskowych tkanin. Tym czworonogom, które wykazują nerwowe zachowanie na spacerach, zaleca się założenie kagańca. Z kolei małe pieski najlepiej czują się w szelkach. Chodzi tutaj zarówno o szczeniaki, jaki i niewielkich gabarytów psy dorosłe. Szelki ograniczają możliwość wyślizgnięcia się malucha i ułatwiają naukę spacerowania przy nodze.


Wychodząc na spacer z psem, nie możemy zapomnieć o woreczkach na odchody. Sprzątanie po swoim psie to przecież kwestia kultury. W sprzedaży dostępne są specjalne pojemniki lub smycze z otworem na worki. Uzupełnieniem psiego wyposażenia jest adresówka lub zawieszka dla psa, które zawierają dane właściciela. Takie gadżety przydają się w sytuacji, gdyby pies się zgubił.

Środki zabezpieczające zwierzęta przed pchłami, kleszczami i pasożytami

Podczas spacerów pies ma ochotę na swobodne poznawanie otoczenia. Eksploruje trawniki,  przechadza się pomiędzy drzewami i krzewami. Niestety konsekwencją takich wojaży są zazwyczaj pasożyty. Sklep z artykułami dla zwierząt Zoona.pl proponuje cały katalog produktów, które pozwalają należycie się przed nimi zabezpieczyć.

Asortyment sklepu obejmuje: obroże, szampony, krople, środki odrobaczające oraz pęsety. Warto podkreślić, że w sprzedaży są tylko i wyłącznie sprawdzone preparaty. Pochodzą one od takich renomowanych producentów, jak: Bayer, Krka, VetAgro, Zoetis, Virbac, Frontline, Dr Seidel, Laboratorium Dermapharm.

Akcesoria podróżne dla psów

Sklep zoologiczny Zoona.pl przygotował także całkiem ciekawy zestaw produktów, które z całą pewnością przydadzą się podczas podróży z czworonogiem. I to zarówno w czasie dłuższego wyjazdu na wczasy samochodem, jak również krótkiej przejażdżki rowerowej. W opcji są bowiem liczne modele koszy rowerowych, transportery oraz maty samochodowe dla psa.

Transportery sprawdzają się przede wszystkim w przypadku niewielkich psów. Takie zabudowane psie legowiska niwelują poczucie stresu towarzyszącego podczas podróży oraz zapewniają poczucie bezpieczeństwa. Z kolei większe psy chętnie korzystają ze specjalnych mat, które rozkłada się na tylnym siedzeniu samochodu lub w bagażniku. Takie pokrowce zabezpieczają wnętrze pojazdu przed ewentualnymi skutkami choroby lokomocyjnej, a także psimi pazurami i sierścią.

Rate this post

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News