Przydatne gadżety – elektroniczna opaska na rękę w pracy i szkole

opaska Xiaomi Mi Band 7 mężczyzna

Elektroniczne opaski na rękę, czyli smartbandy cieszą się coraz większą popularnością. Polecają je zwłaszcza użytkownicy, którzy często i chętnie uprawiają sport. Czy warto zaopatrzyć się w taki gadżet, jeśli nasza aktywność fizyczna jest umiarkowana lub niewielka? Jak smart bandy sprawdzają się w codziennym życiu? Odpowiedzi na te i inne pytania znajdziesz w poniższym tekście.

Czym jest elektroniczna opaska na rękę?

Elektroniczna opaska na rękę jest urządzeniem, które powstało w odpowiedzi na zapotrzebowanie sportowców. Pomiary funkcji życiowych podczas wysiłku fizycznego przeprowadzano dawniej za pomocą sprzętu przewodowego i dość niewygodnego w zastosowaniu, zwłaszcza przy uprawianiu sportu. Smartband zapewnia komfort użytkowania, a przy tym pozwala nie tylko na pomiar parametrów różnych czynności życiowych, ale także na ich odczyt, archiwizację i analizę.

Wiele smartbandów, tak jak np. opaska Xiaomi Mi Band 7 pozwala na współpracę urządzenia ze smartfonem, dzięki czemu zwiększa się jeszcze funkcjonalność gadżetu. Można dzięki niemu np. odczytać informację o połączeniach przychodzących czy odnaleźć pozostawiony w przypadkowym miejscu smartfon.

Oferta pracy w HIRO

Szukamy autorów / twórców kontentu. Tematy: film, streetwear, kultura, newsy. Chcesz współtworzyć życie kulturalne twojego miasta? Dołącz do ekipy HIRO! Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej


Kiedy przydaje się smartband?

Głównym celem smartbandów jest wspomaganie użytkownika podczas aktywności fizycznej, przy czym wcale nie musi to być profesjonalne uprawianie sportów. Dobre opaski są w stanie monitorować czynności życiowe nie tylko podczas zaawansowanych treningów, ale także w czasie bardziej „rozrywkowych” aktywności takich jak spacer, hoola-hoop czy puszczanie latawca. Niektóre mierzą parametry również podczas pracy biurowej czy nawet snu.

opaska Xiaomi Mi Band 7

Smartbandy przydają się więc nie tylko osobom, dla których aktywność fizyczna stanowi znaczący element ich życia, ale także wszystkim zainteresowanym po prostu stanem swojego zdrowia. Mogą również być pomocne w niektórych schorzeniach, kiedy użytkownik powinien z dużą częstotliwością monitorować pewne parametry życiowe, np. puls.

Czy warto używać smartbandu w codziennym życiu?

Coraz więcej osób docenia opaski sportowe za ich wielofunkcyjność. Smartbandy użytkowane początkowo w celu monitorowania czynności życiowych podczas uprawiania sportu, szybko stają się gadżetem używanym w codziennym życiu. Zastępują zegarek, a przy tym pozwalają w pewnym sensie uwolnić się od smartfona. Na przykład podczas zajęć szkolnych, kiedy telefon zwykle musi być schowany w plecaku, dzięki opasce możesz włączyć powiadomienia i zareagować odpowiednio szybko np. na ważną informację czy przychodzące połączenie.

Podobnie w pracy. Nawet jeśli opuścisz stanowisko, nie musisz wszędzie zabierać ze sobą smartfona. Otrzymując powiadomienia, zawsze wiesz, kiedy należy szybko zareagować i oszczędza ci to sporo stresu.

Dodatkową zaletą niektórych opasek jest możliwość śledzenia jakości snu. Każdy z nas wie, jak ważny dla zdrowia fizycznego i psychicznego jest sen. Dlatego smartband, który monitoruje twój sen i pozawala lepiej zadbać o jego jakość (np. dzięki statystykom dotyczącym snu głębokiego, lekkiego i fazy REM), może okazać się bardzo przydatny pod względem zdrowotnym.

Jak wybrać dobrą opaskę na rękę?

Wybierając opaskę sportową należy oczywiście ocenić ją pod względem przydatności głównie opierając się na jej funkcjach wspierających aktywność fizyczną. Warto jednak wziąć pod uwagę również inne opcje, które ułatwią ci codzienne życie. Wysokiej jakości smartbandy dostarczą ci np. takie informacje i udogodnienia jak:

  • pogoda;
  • latarka;
  • funkcja znajdź mój smartfon;
  • tryb cichy;
  • tryb nie przeszkadzać.

Poza funkcjami, ważne są także inne parametry, w tym techniczne. Wybierając smartband, zwróć uwagę na:

  • jakość wyświetlacza (AMOLED to standard stosowany w smartfonach, zapewnia komfort użytkowania);
  • dużą liczbę dostępnych ekranów pozwalających na dopasowanie opaski do własnych potrzeb;
  • wygodne w użytkowaniu interfejsy;
  • możliwość wyboru koloru paska;
  • wodooszczelność;
  • długi czas pracy pomiędzy ładowaniami.

Warto podkreślić, że czas ładowania smartbandu nie jest tak istotny, jak w przypadku smartfona. Opaskę ładuje się znacznie rzadziej, dlatego nawet nieco dłuższy czas wymagany dla przygotowania baterii do dalszej pracy nie jest tu tak istotny jak w urządzeniach, które trzeba ładować często.

Zobacz też: Słuchawki zasilane energią słoneczną – Adidas x Zound Industries

Słuchawki zasilane energią słoneczną – Adidas x Zound Industries

Rate this post

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News