Przycisk, który usunie was z sieci

Grupa robotników usuwająca przycisk delete z klawiatury

Każdy z nas czasami miał myśli, żeby rzucić wszystko i odciąć sobie internet siekierką. Oczywiście jest to możliwe. Możemy zawiesić konto na Facebooku, usunąć Instagram, Tindera. Niestety, kiedy sobie o tym pomyślimy, to cały proces wydaje się strasznie czasochłonny. Pojawiło się jednak nowe rozwiązanie, zobaczcie jakie.

Dwóch szwedzkich deweloperów — Wille Dahlbo i Linus Unnebäck stworzyli stronę deseat.me (w wolnym tłumaczeniu: odsiądź się). Jej celem jest jedno — skasowanie całej naszej egzystencji z wirtualnej przestrzeni, bez konieczności wchodzenia na każdy portal z osobna. Strona wygląda najprościej, jak tylko się da i taka też jest w obsłudze.

Zrzut ekranu deseat.me

Oferta pracy w HIRO

Szukamy autorów / twórców kontentu. Tematy: film, streetwear, kultura, newsy. Chcesz współtworzyć życie kulturalne twojego miasta? Dołącz do ekipy HIRO! Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej


Wszystko, co musicie zrobić, to zalogować się do swojego konta Google, a wbudowany w witrynę program przeskanuje cały internet w poszukiwaniu waszych profili, a nawet newsletterów, do których jesteście zapisani. Następnie wyświetli je i pozwoli wybrać, które chcecie usunąć.

Zrzut ekranu ze strony internetowej

Oczywiście, cały proces może zabrać chwilę, ale ułatwi wam osobne wyszukiwanie opcji kasowania konta na każdej pojedynczej stronie (jak wiemy, to jedna z tych rzeczy, którą najtrudniej znaleźć). Po kilku chwilach staniecie się wolni od swojego wirtualnego alter ego i będziecie mogli rozpocząć całkiem nowy etap.

Tekst: Klarysa Marczak

Rate this post

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News