Przepowiednie Nostradamusa na 2021 rok – przerażająca wizja!

wojna przepowiednia nostradamus

Nostradamus to jedna z najbardziej osobliwych postaci XVI wieku, nad którego spuścizną dyskutuje się szczególnie intensywnie na początku każdego nowego roku. Grupy jego zwolenników oraz uczeni, analizując jego tetrastychy, (czyli czterowiersze) odnajdują w nich zapowiedź wydarzeń najbliższych miesięcy. Przepowiednia Nostradamusa na 2021 rok budzi grozę i z łatwością jej interpretację można porównać do filmów science fiction z zombie w roli głównej. Czy to możliwe by rok 2021 okazał się gorszy niż 2020?

Nostradamus – prorok czy szarlatan?

Czemu zawdzięcza taką sławę, że do dziś jest na ustach wielu uczonych? Nostradamus a dokładnie Michel de Nostredame był francuskim aptekarzem, astrologiem, autorem wielu proroctw, okultystą i doradcą samej francuskiej królowej – Katarzyny Medycejskiej. Miał przepowiedzieć m.in. okoliczności śmierci jej męża. Jednak Nostradamus w swoich cztero-wierszach zwykł wybiegać w tak bardzo odległą przyszłość, że uzbierała się także pokaźna grupa sceptyków, krytykująca i podważająca jego ukryte przepowiednie. 

Przepowiednia Nostradamusa dotycząca końca świata
Przepowiednia Nostradamusa – jak będzie wyglądać koniec świata?

Osoby, które w Nostradamusie upatrują się proroka punktują, że przewidział on m.in. przejęcie władzy przez Hitlera, zabójstwo Kennedy’ego czy ataki z 11 września. Podobnie jak niektórzy doszukują się w jego słowach przepowiedni o wybuchu pandemii w 2020 roku. Przepowiednia Nostradamusa na 2021 rok, w interpretacjach brzmi jak przerażająca wizja końca świata. Wydarzenia mające budzić zgrozę w 2021, opisują słowa: 

Oferta pracy w HIRO

Szukamy autorów / twórców kontentu. Tematy: film, streetwear, kultura, newsy. Chcesz współtworzyć życie kulturalne twojego miasta? Dołącz do ekipy HIRO! Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej


Niewielu młodych ludzi: na wpół martwych, żeby dać początek. Martwy na przekór, sprawi, że inni będą błyszczeć, a w wzniosłym miejscu wydarzy się wielkie zło.

Przepowiednie Nostradamusa – czy czeka nas koniec świata?

Interpretacji tych słów jest wiele. Jedni mówią, że spodziewać się możemy końca świata za sprawą asteroidy, głodu i ataku zombie.

Inni badacze, w słowach Nostradamusa dopatrują się zwiastunu końca świata wywołanego III wojną światową, w której to USA wraz z Europą i Japonią miałyby wejść w konflikt zbrojny z Chinami i Rosją. Kością niezgody zwolenników tej teorii spiskowej jest broń jądrowa, jedni o jej wykorzystaniu podczas wojny są przekonani inni powątpiewają. 

Przepowiednie Nostradamusa - czy czeka nas III Wojna Światowa?
Przepowiednie Nostradamusa – czy czeka nas III Wojna Światowa?

Przepowiednie Nostradamusa – jaki będzie rok 2021?

Według filozofa rok 2021 ma być znacznie gorszy niż poprzedni. Będąc już na półmetku i przyglądając się wydarzeniom z ostatniego półrocza, 2020 zdaje się wygrywać w rankingu najpodlejszego roku w historii XXI wieku. Czy zatem powinniśmy się obawiać, że wszystko przed nami? Naukowcy uspokajają by nie przywiązywać do przepowiedni Nostradamusa aż tak dużej wagi, ponieważ wiarygodność tych słów i mnogości ich interpretacji, jest mocno wątpliwa. 

Autor artykułu: IW

Zobacz także:

Za co millenialsi kochają astrologię?

Rate this post

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News