Przenosimy Cię do Revolut Bank – co dalej z Revolutem?

Fot. Sophie Dupau Unsplash

„Przenieśliśmy Cię do Revolut Bank” – niedawno taką wiadomość otrzymali polscy użytkownicy Revolut. Fintech zapowiedział zmiany, które czekają klientów od 1 lipca 2022. Revolut to nowoczesne, przejrzyste i wielofunkcyjne narzędzie, ale wielu użytkowników ceni sobie przede wszystkim to, że ich pieniądze są tam bezpieczne i nie może ich ściągnąć polski komornik.

W Polsce Revolut zdobył już ponad 1,5 mln użytkowników. Lubimy go za całą gamę możliwości i narzędzi. Jedna aplikacja wystarczy do zarządzania wieloma aspektami finansów – przynajmniej tych osobistych. Oto kilka cech Revoluta:

  • bezpłatne konta w wielu walutach
  • bezpłatne przewalutowania
  • łatwe oszczędzanie – konfigurujesz sejf i apka sama wrzuca do niego resztę z zakupów plus dowolną wybraną kwotę w wybranych odstępach czasu: codziennie, co tydzień itp.
  • możliwość obrotu kryptowalutami
  • możliwość obrotu akcjami, złotem, itp.
  • płatności Google Pay na urządzeniach android z CNF
  • kredyty

Oczywiście część z tych usług jest bezpłatna, a część opłat zależy od planu taryfowego – jak w każdej instytucji finansowej. Co ciekawe, pomimo tak dużej ilości opcji jaką daje Revolut, aplikacja jest niezwykle prosta i intuicyjna. Chciałoby się, żeby każda aplikacja bankowa działała tak sprawnie i była tak przejrzysta – majstersztyk User Experience.

Oferta pracy w HIRO

Lubisz tematy związane z muzyką, filmem, modą i chcesz współtworzyć życie kulturalne twojego miasta? Dołącz do ekipy HIRO! Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej


Czy Revolut pozostanie niedostępny dla polskiego komornika?

Zapytaliśmy to pytanie w centrum pomocy Revolut. Oto odpowiedź, którą otrzymaliśmy:

Niestety nie wiem na jakich zasadach funkcjonują komornicy w Polsce, ale mogę potwierdzić, że po zmianie 1 lipca Revolut pod tym względem będzie tak samo regulowany tj. to będzie dalej zagraniczna instytucja funkcjonująca w Europejskiej Strefie Ekonomicznej na bazie licencji bankowości z Litwy. Wiem że jeśli chodzi o urząd skarbowy to tak samo jak w innych bankach środki trzymane w elektronicznych instytucjach finansowych muszą być zgłaszane, ale jeśli komornicy nie mieli do tej pory dostępu ze względu na zagraniczną naturę Revolut to, to się również nie zmieni po tym czasie.

Revolut przywraca polskie numery 26 cyfrowe IBAN

Revolut poinformował użytkowników, że przywraca lokalne numery IBAN. Pierwsi klienci otrzymali już zaproszenia do ich aktywacji. Znów będzie można przesyłać środki bez konieczności używania opcji przelewu zagranicznego albo podać pracodawcy numer Revolut by na niego przelewał wypłatę wynagrodzeń. Operatorem polskich numerów kont Revolut będzie Aion Bank.

Do aktywacji numeru 26-cyfrowego IBAN, potrzebne będzie zaproszenie. Dopiero wtedy będzie można skonfigurować numer.

– Rozpoczęliśmy udostępnianie lokalnych numerów kont pierwszym klientom planów premium i metalowych w Polsce – mówi Tomasz Jarczyk, szef Credit Revolut w Polsce. „To powolny proces, ale mamy nadzieję, że wkrótce będziemy mogli ogłosić, że ponad półtora miliona naszych klientów w Polsce ma możliwość korzystania z numerów IBAN w Polsce” – dodaje.

Posługiwanie się polskim numerem konta IBAN w Revolut będzie miało wpływ nie tylko na wygodę użytkowania czy koszty zasilania naszego konta w aplikacji. Korzyścią będzie także to, że użytkownik otrzymujący wynagrodzenie na Revolut, będzie miał większe szanse na otrzymanie pożyczki lub karty kredytowej Revolt.

Na początku działania Revolut w Polsce, użytkownicy nie mieli polskich numerów kont w aplikacji, później ta funkcja została wprowadzona, a następnie wyłączona. Teraz numery IBAN wracają.

Czy numer rachunku IBAN w Revolut, który miałem wcześniej ulegnie zmianie?

O to również zapytaliśmy centrum pomocy Revolut. Odpowiedź:

Aktualnie u większości obecny jest numer IBAN zaczynający się od litewskiego LT, jeśli zostanie wprowadzony inny numer konta to trzeba będzie sprawdzić w aplikacji jaki to będzie numer. Ta zmiana tak jak i poprzednie powinna być również uprzedzona widomością mailową lub w aplikacji, ale na ten moment te rzeczy niestety nie są jeszcze potwierdzone.

Zobacz też: 10 sposobów, jak zdobyć pieniądze będąc na studiach

10 sposobów, jak zdobyć pieniądze będąc na studiach

Zobacz też: Jak oszczędzać pieniądze? Praktyczny poradnik

Jak oszczędzać pieniądze? Praktyczny poradnik

 

 

 

1/5 - (1 vote)

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News