Przeciwniczka ksenofobii: EMA zagra na Smolnej!

Dwa takie same zdjęcia blondwłosej dziewczyny z zakrytą włosami twarzą w długiej koszulce z napisem NO - jedno zdjęcie czerwone, drugie niebieskie

Trudno nam się pogodzić z odejściem lata i nadejściem jesieni. Chociaż zdania na temat pory roku są podzielone,  jedno jest pewne: w październiku, w warszawskim klubie SMOLNA wystąpi amerykańska piosenkarka i autorka muzyki – EMA.

EMA zagra na Smolnej 14 października 2017. Artystka po sukcesach poprzednich płyt Past Life Martyred Saints oraz The Future’s Void zamknęła się w piwnicy budynku mieszkalnego w Portland w Oregonie, skazując się niejako na artystyczne wygnanie i banicję.

Z dobrowolnego zesłania wróciła z nowym albumem o wdzięcznym tytule Exile In The Outer Ring, gdzie opisuje świat niedoboru, ludzi wyrzuconych z hałaśliwych centrów miast przez rosnące koszta życia i stagnację płac.

Oferta pracy w HIRO

Szukamy autorów / twórców kontentu. Tematy: film, streetwear, kultura, newsy. Chcesz współtworzyć życie kulturalne twojego miasta? Dołącz do ekipy HIRO! Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej


Jej utwory równocześnie przejawiają się niechęcią do rosnących postaw ksenofobicznych, jak i empatią wobec osób wykluczonych oraz wyrzuconych na margines społeczeństwa. W swoich tekstach świetnie oddaje duszną atmosferę współczesnej Ameryki. Stylistyka albumu wymyka się wszelkim ramom i tradycjom stylu Americana.

Choć album w dużym stopniu jest autorski, to ogromny udział przy jego produkcji miał Jacob Portrait z kultowej supergrupy Unknown Mortal Orchestra. Wspólnymi siłami wyprodukowali płytę, która ukazuje szeroki zakres twórczości EMA, a także jej powrót do artystycznych korzeni muzyczki i songwriterki.

Na jej najnowszym krążku pojawia się zarówno poezja śpiewana (Where the Darkness Began), jak i szerokie spektrum innych stylów – począwszy od trashu, aż po surowe, akustyczne ballady.

Więcej informacji o koncercie znajdziecie bezpośrednio TUTAJ.

Dwa takie same zdjęcia blondwłosej dziewczyny z zakrytą włosami twarzą w długiej koszulce z napisem NO - jedno zdjęcie czerwone, drugie niebieskie

Rate this post

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News