PROJEKT TEATR W BARACH MLECZNYCH

Oswajanie nieteatralnych miejsc stało się sposobem na działanie warszawskiego Teatru Pijana Sypialnia. 

fot

Teatr w barach mlecznych, to projekt artystów Teatru Pijana Sypialnia. W najbliższych miesiącach odwiedzą bary mleczne na terenie Warszawy. Sebastian Słomiński, aktor: Bary mleczne, to miejsce bardzo codzienne, zwyczajne. Chcemy, żeby wyjście do teatru razem z przyjaciółmi i rodziną – stało się codzienną, naturalną sprawą. Nie znaczy to wcale, że odbieramy teatrowi magię. Wręcz przeciwnie – nieteatralna przestrzeń dodaje wyjątkowości każdemu wydarzeniu. Dążymy do bliskiego kontaktu z naszymi widzami. Nasze projekty mają ich dosłownie „dotknąć”.

Oferta pracy w HIRO

Szukamy autorów / twórców kontentu. Tematy: film, streetwear, kultura, newsy. Chcesz współtworzyć życie kulturalne twojego miasta? Dołącz do ekipy HIRO! Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej


W ramach projektu będzie można zobaczyć m.in. wyróżniony jako jedno z najciekawszych zjawisk teatralnego OFFu w Polsce przez krytyków miesięcznika „Teatr” spektakl “Wyjowisko” z pieśniami Fryderyka Chopina i Stanisława Moniuszki oraz wziąć udział w nauce tańców warszawskich.

Projekt zostanie zainaugurowany, w najbliższą sobotę w Barze Prasowym przy ulicy Marszałkowskiej, spektaklem „Osmędeusze”. Akcja dramatu przenosi nas pod bramę Cmentarza Powązkowskiego. Miejsce niezwykłe. Spotykamy tu Wianczarki, które swoimi wspomnieniami i podwórzowymi przyśpiewkami niejako wywołują duchy dziwnych postaci z przeszłości. Wszystkich elektryzuje temat tajemniczej miłości Teosi i żonglera – Sylwestra. Spektakl został doceniony na najważniejszych festiwalach teatralnych w całej Polsce– zdobył m.in. główną nagrodę na Biesiadzie Teatralnej w Horyńcu Zdroju oraz wyróżnienie na Tyskich Spotkaniach Teatralnych.

Teatr Pijana Sypialnia powstał wiosną 2012 roku w Warszawie z inicjatywy absolwentów i uczniów studia aktorskiego, które działa przy teatrze. Twórcy pierwszej w Warszawie teatralnej miejscówki – Sceny Hoża 51 i Festiwalu Teatralnego WrzAWA. Laureaci festiwali teatralnych w całym kraju i zdobywcy drugiego miejsca w społecznościowym plebiscycie na najciekawszą inicjatywę w 2013 roku w Warszawie – „Śledź warszawski”.

Muzyka na żywo, poezja, klimat starej Warszawy i bar mleczny – stańcie się częścią tego wydarzenia! Wstęp wolny – rezerwacja bezpłatnych wejściówek – teatrps@gmail.com. Wejściówki można również odbierać od dziś w Barze Prasowym (ulica Marszałkowska 10/16)

fot1

 

INAUGURACJA: BAR PRASOWY (MARSZAŁKOWSKA 10/16)

26 KWIETNIA / 20:00

SPEKTAKL „OSMĘDEUSZE” MIRONA BIAŁOSZEWSKIEGO

LINK DO WYDARZENIA: https://www.facebook.com/events/1430636503851012/

Rate this post

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News