Categories: Sztuka

Projekt sól

Motoi Yamamoto urodził się w Onomichi, Hiroshima w Japonii. W 1995 roku ukończył studia na Kanazawa College of Art. Swoje prace wystawiał w Atenach, Jeruzalem, Meksyku czy Tokyo. Otrzymał między innymi nagrodę Philip Morris Art Award w 2002 roku oraz Pollock-Krasner Foundation Grant w 2003 roku.

Artysta swoje instalacje tworzy z soli morskiej. W kulturze japońskiej jest ona symbolem ochrony i oczyszczenia. Pełne innowacyjności i niesztampowości projekty mają skłaniać do refleksji nad życiem i śmiercią. Swoje projekty określa miniaturami umysłu człowieka, a ich pojedyncze elementy budowane są na kształt bańki. Sól to także odwołanie – według artysty każdy jej gram związany jest z pewną historią ludzi i natury.

Moment budowania instalacji w muzeum stanowi duże wyzwanie. Motoi Yamamoto chce tworzyć coś, co będzie dynamicznie wglądało z wielu perspektyw. Od samego momentu wejścia do sali, aż do przejścia na platformę.

Ostatni dzień wystawy instalacji to ciekawa możliwość dla odwiedzających. Są zachęcani do interakcji w jej demontowaniu. Mogą zabrać część soli do domów. Mają też możliwość stworzenia czegoś własnego w przestrzeni muzealnej.

 

Komentarze
Rate this post
kris

Share
Published by
kris
Tags: Instalacje

Recent Posts

Win:Win – szósta odsłona wernisażu psich portretów Michała Torzeckiego

Michał Torzecki i Daftcode ponownie zapraszają na otwarcie akcji charytatywnej pod hasłem „Sztuka pomagania zwierzakom”.…

1 dzień ago

Felieton Hiro. Bezpieczeństwo über alles

Kiedy uświadomiłem sobie, że prawo jazdy posiadam już od osiemnastu lat, poczułem się bardzo staro. Nic tylko odłożyć…

2 dni ago

Olsztyn Green Festival 2022 zaprasza

Ponad dwadzieścia koncertów topowych polskich muzyków, a także liczne rozmowy z artystami i naukowcami o…

3 dni ago

Fiorucci 59th Street – powrót do korzeni

Włoska firma powraca z wielkim hukiem. 23 czerwca miała miejsce premiera kolekcji pod tytułem 59th…

3 dni ago

STARIUM.CX™ – kolekcja [THE CXDE*]

STARIUM.CX™ to wisienka na torcie polskiego streetwearu. Marka właśnie zaprezentowała nową kolekcję kapsułową zatytułowaną –…

4 dni ago

Sztuka obserwacji oczami Oleksandry

Ukraińska fotografka Oleksandra zatrzymuje modelki i modeli w swoich kadrach rodem z dwutysięcznego roku. Zdjęcia,…

4 dni ago