Projekt sól

Motoi Yamamoto urodził się w Onomichi, Hiroshima w Japonii. W 1995 roku ukończył studia na Kanazawa College of Art. Swoje prace wystawiał w Atenach, Jeruzalem, Meksyku czy Tokyo. Otrzymał między innymi nagrodę Philip Morris Art Award w 2002 roku oraz Pollock-Krasner Foundation Grant w 2003 roku.

Artysta swoje instalacje tworzy z soli morskiej. W kulturze japońskiej jest ona symbolem ochrony i oczyszczenia. Pełne innowacyjności i niesztampowości projekty mają skłaniać do refleksji nad życiem i śmiercią. Swoje projekty określa miniaturami umysłu człowieka, a ich pojedyncze elementy budowane są na kształt bańki. Sól to także odwołanie – według artysty każdy jej gram związany jest z pewną historią ludzi i natury.

Moment budowania instalacji w muzeum stanowi duże wyzwanie. Motoi Yamamoto chce tworzyć coś, co będzie dynamicznie wglądało z wielu perspektyw. Od samego momentu wejścia do sali, aż do przejścia na platformę.

Ostatni dzień wystawy instalacji to ciekawa możliwość dla odwiedzających. Są zachęcani do interakcji w jej demontowaniu. Mogą zabrać część soli do domów. Mają też możliwość stworzenia czegoś własnego w przestrzeni muzealnej.

1_main

3

5

work_stefan_2f

mountain

2f_1

 

Rate this post

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News