Projekt Rośliny: Monstera, kaktus a może klasyczny fikus?

Dwa zdjęcia przedstawiające zielone rośliny

Jesteście zieloni w temacie roślin i mimo wielkiej miłości do nich, niekoniecznie dobrze idzie Wam utrzymanie ich przy życiu? Z pomocą przychodzą dziewczyny z Projekt Rośliny.

Weronika Muszkieta i Ola Sieńko to przyjaciółki i założycielki projektu Rośliny. Połączyła je miłość do tańca i ruchu, oraz wiara w posiadanie pasji, bez której nie wyobrażają sobie życia. Wielbicielki miejskich i domowych dżungli, fotografii analogowej i kuchni roślinnej. Na co dzień aranżują wnętrza i prowadzą concept store z roślinami we Wrocławiu. Uparcie walczą z mitem ręki do kwiatów wyznając zasadę, że każda roślina jest jak człowiek, którego warto poznać i trzeba zrozumieć.

Zielona roślina postanowiona na drewnianym krześle
Agata Piątkowska

Roślina doniczkowa jeszcze niedawno kojarzyła się z obsychającą i smutną paprotką na parapecie klatki schodowej. Dziś rośliny dumnie puszą się w modnych lokalach, designerskich wnętrzach i co raz częściej prywatnych mieszkaniach. Uprawianie domowej dżungli to świetny pomysł na walkę ze stresem oraz test na odpowiedzialność za… żywą istotę. W czasach ciągłych przeprowadzek własna roślina staje się symbolem domu.

Książka Oli Sieńko i Weroniki Muszkiety to nie tylko przewodnik po uprawianiu najmodniejszych gatunków, ale też poradnik wnętrzarski i próba pokazania pewnego zjawiska opierającego się na założeniu, że roślina nie jest tylko elementem wystroju. Jest żywym, niezależnym bytem, który potrzebuje uwagi i ciepła.

Regał z książkami i oplatająca go roślina
Michał Sierakowski

Zdjęcie wyróżniające: Ola Sieńko, Weronika Muszkieta

Książka Projekt Rośliny, jest dostępna tutaj: https://www.gwfoksal.pl/projekt-rosliny.html
5/5 - (1 vote)

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News