Projekt: Czysta Plaża

W tym roku projekt prowadzony jest wspólnie ze Stowarzyszeniem Czysta Polska. Cel jest bardzo prosty – zaangażowanie wolontariuszy i posprzątanie polskich plaż tak skutecznie, by można było przejść po nich bezpiecznie – bosą stopą – o każdej porze dnia i nocy.  Inicjatywa Barefoot powstała w 2007 roku, w Stanach Zjednoczonych solidaryzując lokalne społeczności wokół przywracania naturalnej równowagi wybrzeżom. 

12 lipca w Warszawie oficjalnej inauguracji akcji Barefoot Projekt Czysta Plaża dokonali organizatorzy oraz sympatycy akcji. Już w najbliższą sobotę projekt przenosi się do Zatoki. 2 sierpnia wolontariusze posprzątają najpopularniejszą plażę w Sopocie.

Na wszystkich którzy pojawią się przy plaży Balticana Beach Bar w Sopocie, czekać będą liczne konkursy ekologiczne i animacje. Zagracie w eko–memory czy poszukiwanie metalowych odpadów za pomocą wykrawacza metali. Organizatorzy przygotowali warsztaty robienia koszyków z papierowych rurek, a także konkurs na największą stopę zbudowaną z piasku. 

Oferta pracy w HIRO

Szukamy autorów / twórców kontentu. Tematy: film, streetwear, kultura, newsy. Chcesz współtworzyć życie kulturalne twojego miasta? Dołącz do ekipy HIRO! Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej


Jeśli nie ma was w ten weekend w Spocie, za tydzień akacja się powtórzy. 9 sierpnia organizatorzy zapraszają do plaży przy Contrast Cafe w Gdyni

Barefoot Projekt Czysta Plaza_3

 

Tekst | Na podstawie materiałów prasowych

Rate this post

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News