Premiera „Manifestu” kolektywu Rebel Babel

Grupa mężczyzn w jasnych koszulkach stoi na schodach

Przez dwa lata L.U.C i duński Jan Feat. podróżowali po Europie w poszukiwaniu ciekawych brzmień. Zaowocowało to nowym krążkiem „Dialog 1” big-bandu Rebel Babel, który jest wymianą doświadczeń i temperamentów ponad podziałami. „Manifest” to 4. singiel z ich wielokulturowego albumu.

Nad „Dialogiem 1” pracował szereg artystów, którzy zadbali, by międzynarodowy hip-hopowo-jazzowo-folkowy kolektyw brzmiał tak dobrze. Na płycie z polskich klimatów są m.in. Mela Koteluk, Bisz, Joka, Ńemy, GrubSon, Hades i L.U.C, a z zagranicy – Promoe ze Szwecji oraz Rapsusklei i Wöyza z Hiszpanii. Jego premiera miała miejsce 7.10. „Dialog 1” to dwupłytowy album, na którym znajdziemy zarówno utwory z udziałem MC’s, jak i instrumentalne symfonie Jana Feat.

„Manifest” trafił do sieci 11.10 i jest dostępny na kanale MaxFloRecTv. Jest on transkulturalnym dialogiem między raperami z różnych krajów Europy. Usłyszymy w nim GrubSona, L.U.C. i wspomnianych już artystów – Promoe, Rapsusklei i Wöyzę. Dają oni dowód na to, że różne talenty i style potrafią współistnieć ponad podziałami i budować zbiorową świadomość.

Oferta pracy w HIRO

Szukamy autorów / twórców kontentu. Tematy: film, streetwear, kultura, newsy. Chcesz współtworzyć życie kulturalne twojego miasta? Dołącz do ekipy HIRO! Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej


Za Rebel Babel poza założycielami stoi ponad 1000 muzyków i prawie 20 solistów. Nie będzie przesadą powiedzenie, że jest jeden z pierwszych i prawdopodobnie największy tego typu kolektyw na świecie.

Tekst: Katarzyna Jaworska

5/5 - (4 votes)

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News