Prawdziwe znaczenie powiedzeń

Niejednokrotnie, gdy zaczynamy powtarzać jakieś słowo czy zdanie, po pewnym czasie traci ono swój pierwotny sens. Gdyby tak zastanowić się nad prawdziwym znaczeniem wszystkich wypowiadanych przez nas stwierdzeń, to można by zadać sobie pytanie “ale właściwie o co chodzi”?

Często próżno doszukiwać się powiązania pomiędzy porzekadłem a jego ogólnie przyjętym znaczeniem, bo niby jak się ma “Z piachu bicza nie ukręcisz” do niepowodzenia? Bywa i tak, że to co mówimy ma różne znaczenie w zależności od okoliczności, w których je wypowiadamy. Nasz język daje nam ogromne możliwości do zmieniania podstawowego znaczenia poszczególnych słów. Jedno jest pewne, utarte powiedzenia czy stwierdzenia ułatwiają na życie.

W zabawny sposób z angielskimi powiedzeniami zmierzył się autor Downsign – który stworzył zbiór prostych, dosłownych grafik, które przedstawiają idiomy w niezwykle rzeczywistej odsłonie.

Oferta pracy w HIRO

Szukamy autorów / twórców kontentu. Tematy: film, streetwear, kultura, newsy. Chcesz współtworzyć życie kulturalne twojego miasta? Dołącz do ekipy HIRO! Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej


apBppwb_700b

Ciekawe jak taki projekt miałby się do polskich powiedzeń, które często pasują do sytuacji jak “kwiatek do kożucha”.

tekst | Paulina Grzmil

Rate this post

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News