Praca o jakiej marzysz: przytulanie pand

dwie pandy

Pandy są prawdopodobnie jednymi z najbardziej rozbrajających zwierzaków na świecie, poważnymi konkurentami małych kotów w internetowych rankingach oglądalności i, jak się okazuje, niezłym źródłem dochodu. Opiekuni pand w Centrum Ochrony i Badań w Chinach zarabiają 32000 $ na przytulaniu ich.

“Ta praca ma jedną misję – spędzanie 365 dni z pandami, dzielenie ich radości i smutków”. Brzmi dobrze? By ubiegać się o tę posadę trzeba mieć skończone 22 lata i posiadać podstawową wiedzę o tych zwierzętach. Osiemdziesiąt procent załogi stanowią jednak wolontariusze, którzy do ośrodka przyjeżdżają z Japonii, Europy i USA.

“Wiele osób w Centrum wykonuje tę pracę, ale pensja nigdy nie była tak wysoka. Chcemy jednak, by więcej osób zainteresowało się życiem pand” mówi Heng Yi, zajmująca się reklamą. Choć praca nie jest tak łatwa, jak może się wydawać, większość wciąż uzna ją za godną pozazdroszczenia. W końcu to pandy!

Oferta pracy w HIRO

Szukamy autorów / twórców kontentu. Tematy: film, streetwear, kultura, newsy. Chcesz współtworzyć życie kulturalne twojego miasta? Dołącz do ekipy HIRO! Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej


hugger-panda-nanny-best-job-protection-research-center-gif-1

tekst | Zuza Raubo

5/5 - (2 votes)

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News