Poznajcie wnuka Boba Marley’a

Rodzina Boba Marley’a jest bardzo umuzykalniona. Wystarczy spojrzeć na synów oraz córki muzyka – prawie każdy z nich tworzy reggae. Pora, by pałeczkę po dziadku przejął teraz jego osiemnastoletni wnuczek, Skip.

Chłopak urodził się na Jamajce, dorastał we Florydzie, a aktualnie studiuje na Kaplan University. Z takim nazwiskiem jednak szybko zdobędzie rozgłos w branży muzycznej. Wnuk Boba Marley’a, syn Cedelli, siostrzeniec Ziggy’ego i Damiana – Skip, powoli idzie śladami rodzinnego klanu. Wszystko zaczęło się w wieku około szesnastu lat, gdy jeden z wujków zaproponował chłopakowi, by ten wystąpił razem z nim na scenie. Nastolatek, gdy stał przed publicznością, poczuł się w swoim żywiole i od tego momentu wiedział, że muzyka jest jego powołaniem.

Młody Marley wydał na początku lata swój debiutancki singiel zatytułowany “Cry To Me”, który promuje obecnie na trasie koncertowej z Ziggym i Damianem. Skip chce kontynuować rodzinną tradycję, co łatwo zauważyć wsłuchując się w piosenkę. Utwór jest rewelacyjnym połączeniem reggae z subtelnymi dźwiękami popu. Artysta bardzo mocno odczuwa spuściznę pozostawioną po dziadku. Słychać to w wokalu chłopaka oraz napisanym przez niego tekście. Producenci muzyczni, którzy wypromowali Boba Marley’a, mówią o jego wnuczku, że posiada potencjał i ma sporo do zaoferowania.

Oferta pracy w HIRO

Szukamy autorów / twórców kontentu. Tematy: film, streetwear, kultura, newsy. Chcesz współtworzyć życie kulturalne twojego miasta? Dołącz do ekipy HIRO! Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej


10520124_761358680642372_736175623_n

Kolejnym krokiem w karierze Skipa ma być wydanie piosenki “Crystal Clear”, która promować będzie nadchodzący album. Marley planuje jego premierę pod koniec tego roku. W jednym z wywiadów wyznał, że chciałby wnieść do współczesnej muzyki trochę optymizmu. Oby się udało! Trzymamy za niego kciuki.

tekst | Zuzanna Tomaszewicz

Rate this post

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News