Poznajcie Towarzystwo Handlowe już 13 maja!

Wsparcie i promocja marek, które rzemieślniczość mają wpisaną w DNA. Na tym właśnie polega najnowsza inicjatywa, która rusza już w maju pod nazwą Towarzystwo Handlowe. Wydarzenie to stworzone jest przez niewielkie filmy i manufaktury tworzące produkty i usługi, korzystając z pracochłonnych, tradycyjnych metod.

Agencja albo/albo we współpracy z Bulleit zrealizuje w maju wyjątkowy projekt pod nazwą Towarzystwo Handlowe. W centrum projektu znajdą się jednodniowe targi, które odbędą się w warszawskim Forcie Mokotów – imponującej, historycznej przestrzeni, od niedawna dostępnej dla warszawiaków.

Coraz więcej osób, szczególnie mężczyzn, szuka bezpretensjonalnych, funkcjonalnych produktów stworzonych z pasją. Jednocześnie kształtuje się nowa kategoria przedsiębiorców i inicjatyw, które odkrywają na nowo tradycyjne techniki rzemieślnicze. Chcemy stworzyć wydarzenie podczas, którego obie grupy będa mogły się spotkać. – mówi Wojtek Nosowski z agencji albo/albo, pomysłodawca inicjatywy.

Wśród wystawców, którzy spotkają się na 250m2 przestrzeni handlowej, znajdą się takie marki i twórcy jak: Mo61, delikatessen, Super Salon, Dawid Ryski, Edward, Neonlove czy Pan Drwal. Podczas imprezy spotkać będzie można firmy zajmujące się m.in. rzemieślniczą produkcją nart, toreb skórzanych, przyborów do golenia, przyborów do pracy. Łącznie w Towarzystwie Handlowym bierze udział prawie 30 marek i twórców z Polski.

Nasza działalność w stu procentach opiera się na pasji i szacunku do surowców, z których produkujemy narty. Cieszę się, że powstała taka inicjatywa, która docenia twórców jak my i rozumie, czym jest współczesna rzemieślniczość. – mówi Szymon Girtler, założyciel marki Monck Custom.

Bulleit to powstała w latach 80. XX wieku w Kentucky rzemieślnicza marka bourbonu. Przedsiębiorstwo, choć należy dziś do Diageo, nadal prowadzone jest przez założyciela -Toma Bulleita.

Mamy nadzieję, że Towarzystwo Handlowe będzie równowagą dla wydarzeń targowych, które skierowane są albo do kobiet, albo nie wykazują szczególnej selektywności w doborze wystawców – dodają organizatorzy.

Więcej informacji o projekcie znajdziecie na stronie Towarzystwo Handlowe oraz na ich oficjalnym fanpage’u na Facebooku i Instagramie.

Komentarze
Rate this post
Klarysa Marczak

Recent Posts

Spike Jonze – ułożony szaleniec

„What will he do next? Whatever the fuck I want” – słowa Bama Margery, współtwórcy „Jackassa” idealnie pasują do Jonzego. Chciałbym być jak…

23 godziny ago

Bariera dźwięku a pierwsze wrażenie

W świecie podziałów na wysokich i niskich, ładnych i brzydkich, od zarania dziejów rysuje się…

1 dzień ago

Czapka z daszkiem – rodzaje i przykłady stylizacji

Pozornie każda czapka z daszkiem jest taka sama, jednak nie do końca jest to prawdą.…

2 dni ago

Gua Sha – kamień do masażu twarzy. Jak go używać?

Masaż - znamy jego dobroczynny wpływ na ciało: nie tylko niweluje napięcia mięśni, ale także…

2 dni ago

Stranger Things 4 Vol. 1 – mroczny powrót serialu [recenzja]

Po niemal trzech latach wyczekiwania i snucia teorii serial „Stranger Things” powrócił z pierwszą częścią…

3 dni ago

Czy stylizacja bez paska do spodni męskich jest kompletna?

Bez paska męska garderoba pozostaje niepełna i nie ma w tym stwierdzeniu cienia przesady. Paski…

3 dni ago