Poznajcie Towarzystwo Handlowe już 13 maja!

Mężczyzna w czarnej koszulce i roboczym fartuchu z tatuażami na rękach i szyi

Wsparcie i promocja marek, które rzemieślniczość mają wpisaną w DNA. Na tym właśnie polega najnowsza inicjatywa, która rusza już w maju pod nazwą Towarzystwo Handlowe. Wydarzenie to stworzone jest przez niewielkie filmy i manufaktury tworzące produkty i usługi, korzystając z pracochłonnych, tradycyjnych metod.

Agencja albo/albo we współpracy z Bulleit zrealizuje w maju wyjątkowy projekt pod nazwą Towarzystwo Handlowe. W centrum projektu znajdą się jednodniowe targi, które odbędą się w warszawskim Forcie Mokotów – imponującej, historycznej przestrzeni, od niedawna dostępnej dla warszawiaków.

Dwa zdjęcia, po lewej kobieta w granatowym swetrze siedząca przy biurku, po prawej dwóch stojących mężczyzn - jeden ubrany w koszule i sweter, drugi w samą koszulę

Oferta pracy w HIRO

Szukamy autorów / twórców kontentu. Tematy: film, streetwear, kultura, newsy. Chcesz współtworzyć życie kulturalne twojego miasta? Dołącz do ekipy HIRO! Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej


Coraz więcej osób, szczególnie mężczyzn, szuka bezpretensjonalnych, funkcjonalnych produktów stworzonych z pasją. Jednocześnie kształtuje się nowa kategoria przedsiębiorców i inicjatyw, które odkrywają na nowo tradycyjne techniki rzemieślnicze. Chcemy stworzyć wydarzenie podczas, którego obie grupy będa mogły się spotkać. – mówi Wojtek Nosowski z agencji albo/albo, pomysłodawca inicjatywy.

Dwa zdjęcia przedstawiające kobietę w roboczym fartuchu oraz mężczyzne z tatażami w czarnej koszulce i granatowym fartuchu

Wśród wystawców, którzy spotkają się na 250m2 przestrzeni handlowej, znajdą się takie marki i twórcy jak: Mo61, delikatessen, Super Salon, Dawid Ryski, Edward, Neonlove czy Pan Drwal. Podczas imprezy spotkać będzie można firmy zajmujące się m.in. rzemieślniczą produkcją nart, toreb skórzanych, przyborów do golenia, przyborów do pracy. Łącznie w Towarzystwie Handlowym bierze udział prawie 30 marek i twórców z Polski.

DWa zdjęcia, po lewej mężczyzna i kobieta ubrani w spodnie jeansowe i skórzane kurtki, po prawej mężczyzna i kobieta siedżacy na brązowej kanapie

Nasza działalność w stu procentach opiera się na pasji i szacunku do surowców, z których produkujemy narty. Cieszę się, że powstała taka inicjatywa, która docenia twórców jak my i rozumie, czym jest współczesna rzemieślniczość. – mówi Szymon Girtler, założyciel marki Monck Custom.

Bulleit to powstała w latach 80. XX wieku w Kentucky rzemieślnicza marka bourbonu. Przedsiębiorstwo, choć należy dziś do Diageo, nadal prowadzone jest przez założyciela -Toma Bulleita.

Dwa zdjęcia: kobieta opierająca się o blat i mężczyzna z kobietą siedzący przy stoliku na którym stoi butelka whiskey

Mamy nadzieję, że Towarzystwo Handlowe będzie równowagą dla wydarzeń targowych, które skierowane są albo do kobiet, albo nie wykazują szczególnej selektywności w doborze wystawców – dodają organizatorzy.

Więcej informacji o projekcie znajdziecie na stronie Towarzystwo Handlowe oraz na ich oficjalnym fanpage’u na Facebooku i Instagramie.

Baner przedstawiający dłonie wykonujące pracę rzemieślniczą

Mężczyzna i kobieta ubrani na szaro-czarno siedzący na szarej kanapie

5/5 - (1 vote)

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News