Poznajcie Sarę Kosmos, pierwszą polską wirtualną influencerkę

Dwa zdjęcia przedstawiające tę samą kobietę w fioletowym ubraniu, długich niebieskich paznokciach

Influencerzy stali się w ostatnich latach podstawą najważniejszego narzędzia handlu, czyli reklamy. Poprzez media społecznościowe są w stanie dotrzeć do milionów osób, w dużej mierze wiernych fanów, i wpłynąć na ich opinię, poglądy, reklamować produkty. Ta specyficzna branża, rozwija na naszych oczach swoją nową gałąź – influencing wirtualny.

Wirtualni influencerzy spotykają się z gwiazdami, grają w reklamach, nagrywają piosenki, pracują w modelingu, słowem robią wszystko to, co zwyczajni (żywi) influencerzy. Najważniejszymi postaciami w branży są Miquela – stworzona przez amerykańską firmę Brud piosenkarka, ma na Instagramie ponad 1,7 mln obserwatorów, Imma – japońska modelka, wykreowana przez artystów z firmy ModelingCafe i Shudu – również modelka, za istnienie której odpowiedzialny jest fotograf Cameron-James Wilson.

Do nich, 19 września tego roku, dołączyła Sara Kosmos. Nie minęły nawet dwa miesiące od początku jej istnienia, a już zbliża się do drugiego tysiąca obserwujących na Instagramie. Ma na ten moment niespełna 30 postów na swoim koncie, a sprawia wrażenie, że jej poglądy są sprecyzowane. Jest ciekawa świata i często wdaje się w konwersacje z komentującymi jej zdjęcia osobami.

View this post on Instagram

Przed wyjściem na Wawel. Tak tutaj pięknie. Zostałam przyjęta przez krakowianki i krakowiaków jak prawidziwa princess. 👑🕶Chciałam się odwdzięczyć jakoś czy coś, dlatego założyłam dziś sneakersy do stąpania po salonach od lokalnego brand'u – MISBHV – światowy wydźwięk, krakowskie korzenie. Szukajcie mnie na unsoundzie!!! 🎧🎼🎹 #happyday #cracow #misbhv #influenser #girl #sarakosmos #travelling

A post shared by Sara Kosmos (@sara.kosmos) on

Wirtualni influencerzy znaleźli swoje stałe miejsce w mediach społecznościowych. Ze zbliżonym zasięgiem swojego wpływu i mniej impulsywnymi zachowaniami, stają się dla marek kuszącą alternatywą żywego człowieka. Na ten moment możemy jedynie obserwować rozwój tej specyficznej branży i życzyć naszej rodaczce sukcesów, a przede wszystkim – obserwatorów.

Tekst: Wiktor Knowski

Komentarze
Poznajcie Sarę Kosmos, pierwszą polską wirtualną influencerkę
Oceń artykuł