Poznajcie najstarszą tancerkę świata: ma 103 lata i nadal robi karierę

Stara tancerka tańczy z rękami uniesinymi w górze i zamkniętymi oczami. Ma na sobie białą, zwiewną suknię. Za nią tańczy dóch mężczyzn. Jeden ma na sobie fioletowe kimono, drugi jest bez koszulki, w białych spodniach.

Poznajcie Eileen Kramer najstarszą tancerkę i choreografkę na świecie. Australijka ma 103 lata, jednak to wcale nie przeszkadza jej w oddawaniu się swojej życiowej pasji, jaką jest taniec.

Eileen urodziła się w Sydney w 1914 roku. Była jednym z pierwszych członków australijskiej grupy tańca nowoczesnego Bodenwieser Ballet. Mieszkała i tańczyła już chyba wszędzie. Indie, Paryż, Londyn, Nowy Jork… Poznała wielu utalentowanych i sławnych artystów. Twista nauczył ją sam Louis Armstrong w Paryżu.

Eileen4 Poznajcie najstarszą tancerkę świata: ma 103 lata i nadal robi karierę

Super oferta NIKE

JD Sports wchodzi do Polski i kusi ofertami na produkty NIKE. Link w artykule.

Zawsze wybierała dla siebie kreatywne zajęcia. Żadne inne jej nie interesowały. Jak mówi: Musisz odpowiednio przygotować się do starości, więc ja przez całe życie przygotowywałam się do niej poprzez kreatywną pracę i ignorowanie wszystkiego innego.

Tancerka przykłada dużą wagę do swojego wyglądu. Pomadka i cień do powiek to dla niej podstawa. Bardzo starannie dobiera też swoje stroje. Mimo że jak twierdzi: W wieku 103 lat jest się już przepełnionym całym pięknem.

Eileen3 Poznajcie najstarszą tancerkę świata: ma 103 lata i nadal robi karierę

Jakie są sekrety tak długiego i bogatego życia? Dobre zdrowie, szczęście, poznawanie świata… Ale zdrowie zależy od nas samych – co jemy, jak myślimy, co przeżywamy i jak się podnosimy po upadku odpowiada.

W swoim ostatnim show wcieliła się w rolę 17-letniej księżniczki. To się nazywa grać (a raczej tańczyć) na nosie czasu!

Eileen5 Poznajcie najstarszą tancerkę świata: ma 103 lata i nadal robi karierę

Tekst: Monika Poprawa

5/5 - (1 vote)

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News