Poznajcie najbardziej kontrowersyjnego rapera w Rosji

Mężczyna jadący na niedźwiedziu

Poznajcie najbardziej rozpoznawalnego w rosyjskojęzycznych mediach Ivana Dryomina. Fani i krytycy chwalą jego umiejętności i charyzmę prawdziwego Artysty Ludu (honorowy tytuł w Związku Radzieckim i nowoczesnej Rosji), czego potwierdzeniem jest jego wielomilionowa publiczność.

Dryomin po raz pierwszy zwrócił uwagę internetu w 2016 roku, gdy wydał film o Gosha Rubchinskiy, projektantce mody, która spopularyzowała rosyjską estetykę uliczną. W sierpniu ubiegłego roku rozszerzył popularność FACE’a (bo pod tą nazwą można go znaleźć) daleko poza kręgiem undergroundowym i pokazał swoje prowokacyjne poczucie humoru.

Jak się możemy domyślać, FACE nie ma łatwo w głęboko konserwatywnym kraju. Przed występem w Mińsku, stolicy Republiki Białoruś, jedna z matek udała się prosto do biura prokuratora generalnego, który wydał Oficjalne ostrzeżenie o niedopuszczalności naruszenia prawa, określając sztukę FACE jako całkowicie destrukcyjną. Wcześniej artysta miał problemy z policją, która podwoiła swoją obecność na jego koncertach, jednocześnie będąc krytykowanym przez telewizję emitowaną na kanale państwowym. W swoim nowym wideo Я РОНЯЮ ЗАПАД (I’m Dropping the West) wyśmiewa sakralne rosyjskie poczucie patriotyzmu- wymowna odpowiedź do władz.

Super oferta NIKE

JD Sports wchodzi do Polski i kusi ofertami na produkty NIKE. Link w artykule.

Tekst: Dominika Kowalewska

Rate this post

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News