Poznajcie fotografa, który stworzył kultową tapetę Windows XP

Windows XP, to były czasy! Chyba każdy z nas pamięta słynną, wręcz flagową tapetę tego systemu, która przedstawiała olbrzymią, zieloną polanę. Co teraz robi fotograf, który stoi za tym zdjęciem?

Charles O’Rear 21 lat temu zrobił kultowe zdjęcie dla firmy Microsoft. Dzisiaj fotograf ma 76 lat i nie zwalnia tempa. Właśnie dostał propozycję od Lufthansy, dzięki której powstaną kolejne kadry, które mamy nadzieję, że na długo zapiszą się na kartach historii!

Czytaj również: Co robi Wasz pierwszy znajomy z MySpace?

Kończę w tym roku 76 lat i powiem szczerze – praca z Microsoftem, to najlepsze, co mogło mi się przydarzyć! Jako fotograf jednego z najczęściej oglądanych zdjęć cieszę się każdą chwilą sławy płynącej z tej fotografii – mówi O’Rear.

Nowy projekt fotografa nazywa się New Angles of America i jest skierowany do użytkowników smartfonów. Jestem podekscytowany współpracą z Lufthansą. Stworzenie serii tapet na smartfony to coś niesamowitego i cieszę się, że kolejne miliony ludzi będą mogli patrzeć na te widoki. Smartfony teraz królują wśród pozostałych urządzeń technologicznych, to wspaniałe, że mogę być częścią tego projektu.

A słynna tapeta z Windows XP powstała dokładnie w 1996 roku w Sonoma County, Kalifornia. O’Rear zrobił słynne zdjęcie, gdy akurat szedł na spotkanie ze swoją dziewczyną. Najpierw wysłał zdjęcie do Corbis – amerykańskiej firmy zajmującej się reklamą, a potem, w 2000 roku Microsoft wykupił od fotografa prawa autorskie, rok przed wypuszczeniem systemu Windows XP. Na koniec, mamy dla Was kilka smartfonowych tapet stworzych przez O’Reara. Niech cieszą Wasze oczy!

Tekst: Klarysa Marczak

Komentarze
Rate this post
Klarysa Marczak

Recent Posts

Kreatywność – jak ją w sobie obudzić?

Czy zastanawialiście się kiedyś skąd biorą się dobre pomysły? Jak pisarze, malarze, naukowcy, muzycy tworzą…

2 dni ago

Kasia Babis wyśmiewa chorych psychicznie? Internet zawrzał

Kasia Babis jest osobą znaną przede wszystkim po lewej stronie politycznej barykady. Ale choć na…

3 dni ago

DOPPELGÄNGER. SOBOWTÓR nowy film Jana Holoubka

"Doppelgänger. Sobowtór", to najnowszy film Jana Holoubka. Jeszcze nie możemy się otrząsnąć po niesamowitym serialu…

3 dni ago

Czy Dawid Podsiadło, Michał Szpak i Nergal sprawią, że kościoły opustoszeją?

Dawid Podsiadło wypowiedział się ostatnio na temat planowanego dokonania aktu apostazji, co po raz kolejny…

4 dni ago

Co warto wiedzieć o stołach loftowych?

Loftowe wnętrza to otwarte przestrzenie, stalowe elementy konstrukcyjne, neutralne kolory i minimalizm. Idealnie będą się…

5 dni ago

Kim jest nowy Wiedźmin? 5 najlepszych ról Liama Hemswortha

Wiadomość o zmianie tytułowego Wiedźmina w serialu Netflixa zszokowała miłośników sagi będącej adaptacją bestselerowej serii…

1 tydzień ago