Poznajcie fotografa, który stworzył kultową tapetę Windows XP

Starszy mężczyzna z aparatem, a obok zdjęcie łąki

Windows XP, to były czasy! Chyba każdy z nas pamięta słynną, wręcz flagową tapetę tego systemu, która przedstawiała olbrzymią, zieloną polanę. Co teraz robi fotograf, który stoi za tym zdjęciem?

Charles O’Rear 21 lat temu zrobił kultowe zdjęcie dla firmy Microsoft. Dzisiaj fotograf ma 76 lat i nie zwalnia tempa. Właśnie dostał propozycję od Lufthansy, dzięki której powstaną kolejne kadry, które mamy nadzieję, że na długo zapiszą się na kartach historii!

Czytaj również: Co robi Wasz pierwszy znajomy z MySpace?

Super oferta NIKE

JD Sports wchodzi do Polski i kusi ofertami na produkty NIKE. Link w artykule.

Kończę w tym roku 76 lat i powiem szczerze – praca z Microsoftem, to najlepsze, co mogło mi się przydarzyć! Jako fotograf jednego z najczęściej oglądanych zdjęć cieszę się każdą chwilą sławy płynącej z tej fotografii – mówi O’Rear.

Nowy projekt fotografa nazywa się New Angles of America i jest skierowany do użytkowników smartfonów. Jestem podekscytowany współpracą z Lufthansą. Stworzenie serii tapet na smartfony to coś niesamowitego i cieszę się, że kolejne miliony ludzi będą mogli patrzeć na te widoki. Smartfony teraz królują wśród pozostałych urządzeń technologicznych, to wspaniałe, że mogę być częścią tego projektu.

Starszy mężczyzna stojący ze zdjęciem łąki Zielona łąkaA słynna tapeta z Windows XP powstała dokładnie w 1996 roku w Sonoma County, Kalifornia. O’Rear zrobił słynne zdjęcie, gdy akurat szedł na spotkanie ze swoją dziewczyną. Najpierw wysłał zdjęcie do Corbis – amerykańskiej firmy zajmującej się reklamą, a potem, w 2000 roku Microsoft wykupił od fotografa prawa autorskie, rok przed wypuszczeniem systemu Windows XP. Na koniec, mamy dla Was kilka smartfonowych tapet stworzych przez O’Reara. Niech cieszą Wasze oczy!

Zdjęcie przedstawiające szczeliny jaskini Zdjęcie przedstawiające góry Zdjęcie przedstawiające góry Tekst: Klarysa Marczak

Rate this post

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News