Poznajcie fotografa, który przyjaźnił się z największymi gwiazdami lat 60.

Dwa zdjęcia: mężczyzna z piorunek na twarzy i mężczyzna przytwierdzony do ściany

Brian Duffy – nawet jeśli nie kojarzysz jego nazwiska, z pewnością rozpoznasz jego słynne ujęcia, takie jak na przykład okładka Alladin Sane. To właśnie na niej Duffy namalował słynną błyskawicę na twarzy Davida Bowiego.

Zdjęcia autorstwa fotografa świetnie potrafiły oddać klimat i energię szalonych lat 60-tych, a twórczość Briana stała się ikoną na przestrzeni lat. Duffy rozpoczął karierę fotograficzną w 1959 roku. Pracował głównie dla komercyjnych tytułów takich jak British Vogue, Glamour czy Esquire. Wkrótce po tym, Duffy stał się ważnym nazwiskiem w świecie fotografii mody.

Postrzeganie fotografów przez świat mody zmieniło się właśnie dzięki niemu. Duffy stał się stałym bywalcem w popularnych kręgach w owych czasach. Stał się członkiem społeczności aktorów, gwiazd muzyki pop czy nawet rodziny królewskiej.

W 1979 roku Duffy całkowicie zrezygnował z fotografii, a nawet próbował zniszczyć wszystkie swoje negatywy. Fotograf zmarł w 2010 roku w wieku 76 lat. Poniżej kilka naprawdę znanych prac fotografa!

Zobaczcie niespotykane dotąd portrety Davida Bowiego

przedstawione dwa zdjecia, na jednym kobieta przerobiona w kolorowych barwach, na drugim bialy mężczyzna palący papieorsa, siedzacy na stolu czarno-biale zdjecie dzieci stojacych pod drewnianym plotem z napisem LOVE czarno-biale zdjecie muru z napisem ,,legalize it" 13duffy 250118 Poznajcie fotografa, który przyjaźnił się z największymi gwiazdami lat 60. czarno biale zdjecie przedstawiajace 3 osoby: mezczyzna siedzi w fotelu, drugi mezczyzna maluje pierwszego, w tle siedzi kobieta bialoskory mezczyzna z namalowana blyskawica na twarzy mezczyzna wiszacy na scianie z dziwnie powykrecanymi konczynami Kobieta w kostiumie leżąca na drzewie czarno-biale zdjecie kobiety stojacej na ulicy i trzymajacej parasol czarno-biale zdjecie mezczyzny siedzacego na krzesle w czarnym gofie, usmiechajacego sie

Tekst: Dominika Kowalewska

Rate this post

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News