Poznajcie dziewczynę, która robi wakacyjne anty-selfie

Dziewczyna leżąca twarzą do ziemi nad brzegiem plaży

Wakacje, podróże, zdjęcia. Pokazujemy znajomym, jak fantastycznie spędzamy czas, robiąc sobie selfie w miejscach, które odwiedzamy. Na przekór stereotypom wyszła pewna artystka, która publikuje na swoim Instagramie nietypowe wakacyjne fotografie.

STEFDIES to artystyczny projekt stworzony przez Stephanie Leigh Rose. Dziewczyna odwiedza popularne turystyczne lokacje i pozuje do zdjęć… leżąc na ziemi.


Żyjemy w erze selfie-sticków-kardashianów-youtubów-photoshopa-memów-tego-całego-gówna, zapomnieliśmy po co, właściwie robimy zdjęcia. Jesteśmy społeczeństwem posiadającym obsesję na punkcie wirtualnego świata. Nic nie jest takim, jakim jest naprawdę, szczególnie na zdjęciach – mówi autorka projektu.

Każde zdjęcie jest robione bez większego przygotowania, dodatkowe światła, czy efektów specjalnych. Stephanie, po prostu kładzie się na ziemi w dowolnym miejscu obleganym przez turystów.

Dziewczyna leżąca twarzą do ziemi we Włoszech Dziewczyna leżąca na moście w Londynie Dziewczyna leżąca na chodniku twarzą do ziemi Dziewczyna leżąca twarzą do ziemi w muzeum Dziewczyna leżąca twarzą do ziemi w kawiarni Dziewczyna leżąca twarzą do ziemi obok wieży Eiffle'a Dziewczyna leżąca z głową w zabytkowej fontannie

Tekst: Klarysa Marczak

5/5 - (2 votes)

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News