Poznajcie 77-latka, którzy tworzy zachwycające obrazy w Excelu

Mężczyzna z obrazami

Ile razy obiecywaliście sobie, że w tym tygodniu/miesiącu/roku to już na pewno zostaniecie mistrzem Excela. Jeśli nadal Wam nie po drodze z cyframi, znaleźliśmy dla Was inne zastosowanie dla tego programu.

77-letni Tatsuo Horiuchi jest prawdziwym Michałem Aniołem Excela. Postanowił wykorzystać on wszystkim dobrze znany program do liczenia w zupełnie innym celu. Inspiracją do tworzenia obrazów jest tradycyjne malarstwo japońskie, czyli przede wszystkim krajobrazy oraz symbole typowe dla kraju kwitnącej wiśni.

Oferta pracy w HIRO

Szukamy autorów / twórców kontentu. Tematy: film, streetwear, kultura, newsy. Chcesz współtworzyć życie kulturalne twojego miasta? Dołącz do ekipy HIRO! Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej


Tatsuo mówi, że nigdy nie używał w pracy Excela, ale gdy widział, jak jego znajomi robią różne wykresy, stwierdził, że właściwie mógłby tworzyć obrazy w tym programie. Dodał także, że programy dla grafików są po prostu drogie, a Excel jest prostszy w użyciu niż Paint.

Czytaj również: 5 rzeczy, które znajdziesz tylko w Japonii

Mężczyzna próbował tworzyć także w Wordzie, ale niestety z marnym skutkiem — nie ma bardziej elastycznego narzędzia niż Excel. Nie wierzycie? Poniżej znajdziecie dwa pliki, które możecie pobrać i spróbować swoich sił w tworzeniu obrazów w tym programie. Powodzenia!

Pliki do pobrania:

Obraz namalowany w Excelu Obraz namalowany w Excelu Obraz namalowany w Excelu Obraz namalowany w Excelu

 

Rate this post

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News