Poznajcie 10-latkę, która postanowiła walczyć z rasizmem

czarnoskora dziewczynka w czarnej koszulce z bialym napisem

Dziewczynka wielokrotnie spotykała się z krytyką odnoszącą się do koloru jej skóry. 10-latka postanowiła więc zaprojektować ubrania, dzięki którym każdy będzie mógł czuć się dobrze, niezależnie od rodzaju karnacji.

Kolekcja stworzona przez Kheris Rogers nosi nazwę Flexin’ In My Complexion – czyli Moja karnacja rządzi. Zaprojektowane przez nią t-shirty pozwalają by czuć się odważniej we własnej skórze.

Kolekcja dziewczynki, wypromowana dzięki jej starszej siostrze za pośrednictwem Twittera, zdobyła ponad 80 tysięcy polubień. T-shirty są dostępne na oficjalnej stronie kolekcji Kheris, a ich cena to zaledwie 15 dolarów.

Oferta pracy w HIRO

Szukamy autorów / twórców kontentu. Tematy: film, streetwear, kultura, newsy. Chcesz współtworzyć życie kulturalne twojego miasta? Dołącz do ekipy HIRO! Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej


czarnoskore dziewczynki z ozdobami na twarzy czarnoskora dziewczynka w bialej koszulce ze zlotym napisem na tle czerwonej sciany Dziewczynka w różowej bluzce na tle sciany z niebieskim graffiti

Tekst: Magdalena Paszt

Rate this post

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News