Categories: ludziemiasto

Poznajcie 10-latkę, która ma wyższe IQ niż Albert Einstein, czy Stephen Hawking

10-letnia mieszkanka Wielkiej Brytanii osiągnęła najwyższy możliwy wynik w teście IQ przeprowadzonym przez Mensę. Według raportu pokonała nawet najbardziej uznanych geniuszy historii.

Freya Mangotra z Moseley przystąpiła do testu w październiku 2019 roku i nie tylko była najmłodszą uczestniczką testu (w momencie pisania miała 10 lat i 6 miesięcy), ale także pokonała wszystkich, jeśli chodzi o jego wynik. Dziewczynka zdobyła 162 punkty w teście Cattell III B, który bada rozumowanie werbalne, pokonując tym samym Alberta Einsteina, którego IQ wynosiło podobno 160 oraz Stephena Hawkinga.

Mensa jednogłośnie uznała dziewczynkę za geniusza, przyznając, że jest to najwyższy poziom, jaki można uzyskać, mając mniej niż 18 lat.

Nie chcemy wywierać na niej żadnej presji, ale od najmłodszych lat wiedzieliśmy, że jest bardzo uzdolniona. Bardzo szybko uczy się nowych rzeczy, łatwo się skupia i dobrze zapamiętuje informacje. Wystarczy, że coś przeczyta, lub zrobi i już, wchodzi jej to w nawyk. To olbrzymie błogosławieństwo – powiedział ojciec dziewczynki.

Freya uwielbia czytać, a jeśli tego nie robi, pisze opowiadania, scenariusze dramatów, gra w szafy, a nawet posiada czarny pas w Teakwondo. Lubi tańczyć w stylu Bollywood oraz pływać.

Zmienia się. Kiedyś chciała zostać lekarzem. Teraz chce przede wszystkim pisać, być reżyserem filmowym. Należy od szkolnego klubu dramatycznego, gdzie reżyseruje sztuki. Mimo tego musimy pamiętać, że jest bardzo młoda.

Gratulujemy wyniku!

Komentarze
2/5 - (2 votes)
Justyna Vanderberg

Recent Posts

D23 Expo – Disney ogłasza premiery na najbliższe lata

Od 9 do 11 września 2022 roku w Anaheim Convention Center trwało D23 Expo –…

18 godzin ago

Babylon – nowy film z Margot Robbie i Bradem Pittem

Paramount Pictures uchyliło rąbka tajemnicy i udostępniło pierwsze spojrzenie na Babylon, jeden z najbardziej oczekiwanych…

2 dni ago

Targi Rzeczy Ładnych we Wrocławiu już w październiku!

Targi Rzeczy Ładnych zawitają także do Wrocławia. II edycja TRŁ WROCŁAW! już 1-2 października w…

2 dni ago

Sky High Farm Workwear i Balenciaga w charytatywnej kolaboracji

Balenciaga, znana z niejednokrotnie kontrowersyjnych kolekcji, a także licznych kolaboracji wychodzących poza ramy mody, przedstawia…

3 dni ago

Google Maps pokazuje najbardziej ekologiczne trasy podróży

Użytkownicy map Google w większości Europy mogą wybrać w aplikacji opcję rekomendacji dotyczących najbardziej przyjaznej…

4 dni ago

Supreme x Nike ACG na jesień 2022

Po kolaboracjach z Nike, SB Blazer Mid i Pope.L, Supreme przygotowuje oczekiwane połączenie z Nike…

5 dni ago