Poznajcie 10-latkę, która ma wyższe IQ niż Albert Einstein, czy Stephen Hawking

10-letnia mieszkanka Wielkiej Brytanii osiągnęła najwyższy możliwy wynik w teście IQ przeprowadzonym przez Mensę. Według raportu pokonała nawet najbardziej uznanych geniuszy historii.

Freya Mangotra z Moseley przystąpiła do testu w październiku 2019 roku i nie tylko była najmłodszą uczestniczką testu (w momencie pisania miała 10 lat i 6 miesięcy), ale także pokonała wszystkich, jeśli chodzi o jego wynik. Dziewczynka zdobyła 162 punkty w teście Cattell III B, który bada rozumowanie werbalne, pokonując tym samym Alberta Einsteina, którego IQ wynosiło podobno 160 oraz Stephena Hawkinga.

Mensa jednogłośnie uznała dziewczynkę za geniusza, przyznając, że jest to najwyższy poziom, jaki można uzyskać, mając mniej niż 18 lat.

Oferta pracy w HIRO

Szukamy autorów / twórców kontentu. Tematy: film, streetwear, kultura, newsy. Chcesz współtworzyć życie kulturalne twojego miasta? Dołącz do ekipy HIRO! Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej


Nie chcemy wywierać na niej żadnej presji, ale od najmłodszych lat wiedzieliśmy, że jest bardzo uzdolniona. Bardzo szybko uczy się nowych rzeczy, łatwo się skupia i dobrze zapamiętuje informacje. Wystarczy, że coś przeczyta, lub zrobi i już, wchodzi jej to w nawyk. To olbrzymie błogosławieństwo – powiedział ojciec dziewczynki.

Freya uwielbia czytać, a jeśli tego nie robi, pisze opowiadania, scenariusze dramatów, gra w szafy, a nawet posiada czarny pas w Teakwondo. Lubi tańczyć w stylu Bollywood oraz pływać.

Zmienia się. Kiedyś chciała zostać lekarzem. Teraz chce przede wszystkim pisać, być reżyserem filmowym. Należy od szkolnego klubu dramatycznego, gdzie reżyseruje sztuki. Mimo tego musimy pamiętać, że jest bardzo młoda.

Gratulujemy wyniku!

Poznajcie 10 latkę która ma wyższe IQ niż Albert Einstein czy Stephen Hawking 2 Poznajcie 10-latkę, która ma wyższe IQ niż Albert Einstein, czy Stephen Hawking

2/5 - (2 votes)

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News