Pożądanie w kamerze VHS: Lomboy i teledysk „Loverboy”

Lomboy to austriacko-francuski zespół założony w 2014 przez Tanję Frintę, wokalistkę znaną z Lonely Drifter Karen. Dla tych co lubią pogłębiać swoją wiedzę, dodamy że to także czapetka kuminowa (łac. syzygium cumini), drzewo owocowe rdzenne dla Filipin. A najnowszy teledysk do singla Loverboy, został w całości przygotowany przez polską ekipę!

Muzyka tworzona przez Lomboy przypomina ścieżki dźwiękowe do filmów z lat 60. Bogate brzmienia organów, plemienne rytmy, surf-rockowe gitary. Poza Tanją, skład Lomboy tworzą gitarzysta Clément Marion i Marc Melià. Specjalnym gościem będzie Piotr Mełech na klarnecie, który dołączy do nich. Zespół swój pierwszy singiel In the Chamber of Vanu wydał nakładem filipińskiej wytwórni niezależnej Lilystars Records, niedługo pojawi się album!

Przechodząc jednak do teledysku singla zatytułowanego Loverboy. Klip jest tym wszystkim, za czym tęsknimy wszyscy wspominając lata 80. i 90 – światła neonów, magia kamery VHS. Do tego stylizacje i makijaż, który idealne oddaje klimat tamtych lat. Teledysk Loverboy został wyreżyserowany przez Mateusza Białęckiego. Głównymi bohaterami klipu są Karina Taranowicz i Cyryl Rozwadowski. Za zdjęcia odpowiadał Olaf Malinowski, a produkcją zajęła się Weronika Nowicka. Operatorem kamery VHS była Karolina Karwan. Niesamowita, a wręcz chciałoby się powiedzieć kosmiczna scenografia to dzieło Natalii Mleczak. Kostiumami przywołującymi nam nostalgię do lat 80. i 90. zajęła się Maria Kompf, a makijażem Kasia Biały. Pozostałą część ekipy znajdziecie bezpośrednio pod teledyskiem na YouTube. Ogromne brawa należą się również  dla Domu Postprodukcyjnego LUNAPARK.

Oferta pracy w HIRO

Szukamy autorów / twórców kontentu. Tematy: film, streetwear, kultura, newsy. Chcesz współtworzyć życie kulturalne twojego miasta? Dołącz do ekipy HIRO! Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej


A już 17 czerwca 2017, na warszawskim Placu Zabaw, o godzinie 20:00 będziemy mogli usłyszeć Lomboy na żywo. Co więcej, w trakcie koncertu odbędzie się specjalny pokaz teledysku, który już teraz możecie oglądać wciskając PLAY! Więcej informacji o koncercie znajdziecie TUTAJ.

Rate this post

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News