Pożądanie na płótnie

„Overlapping Images” to seria prac koreańskiego artysty, Ho-Ryona Lee. Przedstawia on w niej skąpo ubrane kobiety w różnych specyficznych pozach. Subtelnie poprawiając spódnice czy wsuwając pończochy kokietują widza. Każdy z obrazów wręcz emanuje erotyzmem.

W przeciwieństwie do tradycyjnego malarstwa czy fotografii, dzieła Lee w perfekcyjny sposób ukazują ekspresję przedstawionych postaci. Dzięki zastosowaniu specjalnej techniki nakładających się obrazów, artyście udało się stworzyć iluzję ruchu. Na początku wykonał kilka zdjęć modelek stojących w różnych pozach. Następnie za pomocą Photoshopa połączył je ze sobą niczym kadry z filmu. Wzorując się na w ten sposób uzyskanym zdjęciu, przedstawił go na płótnie. Efektem końcowym jest rozbrajające piękno, ujęte w dłuższym przedziale czasowym.

Obrazy nie tylko odzwierciedlają ruch, ale i emanują zmysłowością w zwolnionym tempie. Co ciekawe, prawie żadna z postaci nie posiada twarzy. Czy jest to odzwierciedlenie fantazji pojawiających się w umysłach mężczyzn? Podczas gdy pragnienie w pracach koreańskiego malarza jest ewidentnie wyczuwalne, ich bohaterki zdają się być zupełnie nieświadome swojej atrakcyjności. Niewinnie nachylają się, by zapiąć buty, poprawią spódnicę, wsuwają pończochy i tańczą bez spodni.

Obrazy Lee są niezwykle sugestywne i dynamiczne. W bardzo efektywny sposób pokazują obiekt pożądania, a przedstawione na nich kobiety uwodzą i rozbudzają namiętności.

O1

O2

O3

O4

O5

O6

  O8

O9

O10

O11

O12

O13

O14

Kolejny artysta, który bez pamięci uległ pięknu kobiecego ciała.

tekst | Agata Wojciechowska

Rate this post

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News