Powstanie film o Alexandrze McQueenie

Światowa kinematografia oferuje nam szeroką gamę sylwetek wielkich kreatorów mody. Valentino, Chanel, Yves Saint Laurent, na ekranach zobaczyliśmy historie narodzin największych marek. Już niedługo ten repertuar poszerzy się o niebagatelną pozycję – powstanie film o Alexandrze McQueenie.

Film oparty na życiu legendarnego projektanta wyreżyseruje Andrew Haigh, znany z pracy przy filmie “45 Years”. Produkcją zajmą się Damian Jones wraz z Pathé Frères. Scenariusz do filmu, bazujący na biografii Andrew Wilsona “Blood Beneath The Skin”, napisze Chris Urch.

lee

Zapowiedziana produkcja to nie pierwszy film o Alexandrze. Dokumentalny “McQueen and I” miał swoją premierę rok po śmierci projektanta i zgłębiał życie oraz relacje z Isabellą Blow, jego wieloletnią przyjaciółką. Mimo tego na nowy film z niecierpliwością czeka grono fanów brytyjskiego kreatora, który popełnił samobójstwo 11. lutego 2010 r.

Nie jest jeszcze znana przewidywana data premiery. Zapis przebiegu kariery tego kontrowersyjnego i inspirującego artysty będzie jednak pozycją obowiązkową każdego pasjonata mody.

mcq3

tekst | Zuza Raubo

Rate this post

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News