Powstały biodegradowalne, jadalne kapsułki z wodą, które mogą zastąpić plastikowe butelki

Plastikowe butelki i kapsułka z wodą

Ten innowacyjny pomysł został wykorzystany po raz pierwszy podczas tegorocznego londyńskiego maratonu.

2019 jest zdecydowanie rokiem zmian. Z dnia na dzień pojawiają się coraz to nowsze pomysły, jak ograniczyć zużycie plastiku i wykorzystać ten, zalegający na ulicach i w lasach.

A właśnie maratony są jedną z tych okazji, po których wszędzie leżą plastikowe butelki po wodzie, którą nawadniali się biegacze. Już od kilku lat wielu ludzi mówiło, że chętnie brałoby udział w tego typu biegowych wydarzeniach, gdyby nie właśnie fakt, że maratony generują masę niepotrzebnych śmieci. Tylko w 2018 roku podczas maratonu wykorzystano 920 tysięcy plastikowych butelek. Jedna butelka rozkłada się od 450 do 1000 lat, więc rachunek jest prosty i przerażający.

Super oferta NIKE

JD Sports wchodzi do Polski i kusi ofertami na produkty NIKE. Link w artykule.

W tym roku londyński maraton połączył siły z firmą Skipping Rocks Lab, która stworzyła kapsułki z wodą o nazwie Ooho. Woreczki wykonane są z wodorostów, całkowicie się rozpuszczając po zużyciu i nie pozostawiając zanieczyszczeń. Opakowanie można co prawda wyrzucić, ale równie dobrze można zjeść — nie ma żadnego smaku i nie jest szkodliwe dla organizmu.

Dodatkowo można przechowywać w nich nie tylko wodę, ale także wszelkie inne napoje, a nawet ketchup do frytek. Firma planuje wprowadzić ten pomysł także na festiwale muzyczne, serwując w nich koktajle i szoty.

Czytaj również:
Supermarkety w Azji, by ograniczyć plastik, zaczęły pakować warzywa i owoce w liście bananowca
Firma z Meksyku stworzyła jednorazowe biodegradowalne sztućce z nasion awokado

Kapsułka z keczupem i obok frytki Ręka z kapsułką z napojem Mała kapsułka z wodą Mała kapsułka z wodą Mała kapsułka z wodą

5/5 - (2 votes)

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News