Powstała smart doniczka, która przy pomocy emotikon pokaże, jak czuje się twoja roślina

Roślina w doniczce

Jeśli jesteś osobą, której niekoniecznie dobrze wychodzi utrzymywanie roślin przy życiu – mimo szczerych chęci – to ten gadżet jest właśnie dla ciebie.

Wszyscy chyba znamy tę historię. Przychodzimy do domu dumnie z nową rośliną pod pachą, stawiamy ją w najlepszym możliwy miejscu i patrzymy na nią z rozczuleniem, niczym rodzić na dziecko. Tygodnie mijają, a roślina z zielonej zaczyna zmieniać się w żółtą i już wiesz – ona umiera.

By ten scenariusz więcej się nie powtarzał, powstała Luasmart doniczka, która zamieni twoją roślinę w Tamagotchi. Na pomysł wpadła firma Mu Design. To, co musicie zrobić, to włożyć kwiatek do specjalnej doniczki i połączyć ją ze swoim smartfonem przez aplikację. Następnie, musicie wpisać, jaką roślinę posiadacie, by być pewnym, czego będzie potrzebowała.

Czytaj również: NASA stworzyła listę roślin, które najlepiej oczyszczą powietrze w mieszkaniu

Ekran w doniczce przy pomocy 15 różnych animowanych emotikon, na bieżąco będzie pokazywał czego potrzebuje twój zielony przyjaciel. Doniczka jest dostępne w pre-orderze, a firma planuje rozpocząć wysyłkę w grudniu 2019.

 

Rate this post