Powstała kampania, która zachęca ludzi do nauki rozsądnego zażywania narkotyków, by zapobiec niepotrzebnym zgonom

Według statystyk Europejskiego Centrum Monitorowania Narkotyków i Narkomanii tylko w 2017 roku odnotowano prawie 9 tysięcy zgonów spowodowanych zażywaniem narkotyków u osób w wieku od 15 do 64 lat.

Większości z tych tragedii można było jednak zapobiec, gdyby tylko ludzie posiadali odpowiednią wiedzę na temat narkotyków i ich bezpiecznego stosowania.

Ludzie brali narkotyki od zawsze i to raczej się nigdy nie zmieni. Są różne powody ich zażywania, ale jeśli chodzi o bezpieczeństwo, nie wszyscy wiedzą, jaka jest norma. Jedna z organizacji non-profit, działająca na terenie Norwegii postanowiła stworzyć kampanię na temat odpowiedzialnego stosowania narkotyków.

Oferta pracy w HIRO

Szukamy autorów / twórców kontentu. Tematy: film, streetwear, kultura, newsy. Chcesz współtworzyć życie kulturalne twojego miasta? Dołącz do ekipy HIRO! Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej


Wiedza może uratować życie. Dokładne i przydatne informacje o narkotykach, bez moralizacji. Informując o skutkach, ryzyku i środkach ostrożności zmniejszamy szkody.

Dwa lata temu Norwegia stała się pierwszym krajem, która zdekryminalizowana narkotyki. Rząd woli kłaść nacisk na zapobieganie, pomoc i inwestycje w programy leczenia, niż w bezmyślne kary. Przy okazji powstania kampanii została stworzona także specjalna strona, na której znajdziecie wszystkie ważne informacje o różnych narkotykach i ich skutkach. Niestety, informacje dostępne są wyłącznie w języku norweskim. Jeśli jednak jesteście zainteresowani, klikajcie tutaj.

Rate this post

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News