Categories: technologiatrendy

Powstała aplikacja inspirowana Tinderem, która pomaga psom w schronisku odnaleźć nowy dom

GetPet to aplikacja, dzięki której setki bezdomnych zwierzaków mogą odnaleźć swój nowy dom. Idea jest bardzo prosta, oparta na tej samej zasadzie, co Tinder.

Pomysł narodził się 19 października 2018 roku w ramach projektu Hack4Vilnius. To wtedy, 7-osobowy zespół z Litwy postanowił stworzyć aplikację, która pomoże zwierzętom pozostawionym w schroniskach. Aplikacja zadebiutowała w sklepach z aplikacjami 17 stycznia 2019 roku i w ciągu pierwszych dni istnienia, dotarła do ponad 5 tysięcy osób.

Celem aplikacji GetPet jest promowanie społecznej odpowiedzialności i tworzenia zdrowszego emocjonalnie społeczeństwa, które będzie działało na rzecz dobra zwierząt. Aplikacja obecnie współpracuje z dwoma schroniskami w Wilnie.

Obsługa aplikacji jest bardzo prosta. Na ekranie wyświetlają się zdjęcia bezdomnych zwierząt, które możecie przesunąć w prawo lub w lewo — jak na Tinderze. Następnie, można zobaczyć wybrane przez siebie psiaki i zdecydować, które chcielibyśmy zaadoptować, ratując przed samotnością.

Po tym wystarczy skontaktować się z wybranym schroniskiem i wyznaczyć datę spotkania. Z wybranym zwierzakiem można odbyć nawet kilka spotkań, zanim podejmie się ostateczną decyzję o adopcji, a to wszystko po to, by zwierzęta zostały wybrane z pełnym poczuciem odpowiedzialności przez ich przyszłego właściciela.

Chcielibyście taką inicjatywę również w Polsce?

 

Komentarze
4,5/5 - (4 votes)
Klarysa Marczak

Recent Posts

D23 Expo – Disney ogłasza premiery na najbliższe lata

Od 9 do 11 września 2022 roku w Anaheim Convention Center trwało D23 Expo –…

17 godzin ago

Babylon – nowy film z Margot Robbie i Bradem Pittem

Paramount Pictures uchyliło rąbka tajemnicy i udostępniło pierwsze spojrzenie na Babylon, jeden z najbardziej oczekiwanych…

2 dni ago

Targi Rzeczy Ładnych we Wrocławiu już w październiku!

Targi Rzeczy Ładnych zawitają także do Wrocławia. II edycja TRŁ WROCŁAW! już 1-2 października w…

2 dni ago

Sky High Farm Workwear i Balenciaga w charytatywnej kolaboracji

Balenciaga, znana z niejednokrotnie kontrowersyjnych kolekcji, a także licznych kolaboracji wychodzących poza ramy mody, przedstawia…

3 dni ago

Google Maps pokazuje najbardziej ekologiczne trasy podróży

Użytkownicy map Google w większości Europy mogą wybrać w aplikacji opcję rekomendacji dotyczących najbardziej przyjaznej…

4 dni ago

Supreme x Nike ACG na jesień 2022

Po kolaboracjach z Nike, SB Blazer Mid i Pope.L, Supreme przygotowuje oczekiwane połączenie z Nike…

5 dni ago