Powstał papierowy kubek, który ma rozwiązać problem plastikowych przykrywek

Czerwony papierowy kubek

Kubek do kawy to temat, który nieprzerwanie przewija się w rozmowach o ochronie naszej planety i walce o poprawę stanu środowiska.

I chociaż w tym temacie pojawiło się już wiele rozwiązań, jak kubki wielorazowe, to klienci wciąż desperacko poszukują kubka, który przyczyni się do zmniejszenia liczby odpadów bez kompromisów w kwestii picia.

Z tych właśnie przesłanek powstał Unocup, kubek, który wykorzystuje zgłoszoną do opatentowania konstrukcję składania. Technologia ta jest niezwykle prosta, wystarczy złożyć górną część kubka, by otrzymać ekologiczną i na pewno nieplastikową przykrywkę. Kubek jest łatwy do złożenia, trzymania, picia, a przede wszystkim jest tańszy i o wiele bardziej zrównoważony od pozostałych zamienników.

Super oferta NIKE

JD Sports wchodzi do Polski i kusi ofertami na produkty NIKE. Link w artykule.

https://www.youtube.com/watch?v=yQBKI0fFREc

Projekt Unocup pojawił się kilka dni temu na Kickstarterze i mimo że w założeniach pomysłodawcy chcieli zebrać 14 tysięcy dolarów, zebrana kwota w momencie pisania tego artykułu wynosi już ponad 16 tysięcy dolarów, a do zakończenia akcji pozostało 25 dni.

Być może nie widzieliście, ale plastikowa przykrywka do kubka została wynaleziona w latach 60. XX wieku i jak zapewniają pomysłodwacy, jest już przestarzałym modelem, ponieważ wcale nie potrzebujecie dwóch części (kubek + przykrywka), a wyłącznie jednej.

Konstrukcja Unocup została zoptymalizowana do masowej produkcji przy użyciu istniejących maszyn do produkcji kubków.

Więcej informacji na temat Unocup znajdziecie tutaj. Myślicie, że ten patent sprawdzi się i zastąpi tradycyjne kubki na wynos?

Powstał papierowy kubek który ma rozwiązać problem plastikowych przykrywek 2 Powstał papierowy kubek, który ma rozwiązać problem plastikowych przykrywek

Rate this post

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News