Categories: miastoorientuj się

Powstał nowy, skuteczny przez rok środek antykoncepcyjny dla kobiet

Pojawiła się nowa alternatywa dla standardowych pigułek antykoncepcyjnych, która w założeniach ma być skuteczna przez rok bez konieczności codziennego powtarzania procedury, jak w wypadku tabletek.

Amerykańska Agencja Żywności i Leków powiadomiła, że nowy środek antykoncepcyjny zwany Annovera to silikonowy pierścień, który umieszcza się wewnątrz waginy, wypełniony hormonami zapobiegającym owulacji.

Co prawda wiele kobiet stosuje już podobne metody, jak cewki, czy urządzenia w kształcie litery T, które wykonane są zwykle z tworzywa sztucznego lub miedzi, a ich okres użytkowania to nawet 10 lat. Jednak w przypadku tych środków konieczna była wizyta u ginekologa celem założenia aparatury, a wiele kobiet informowało, że dopasowanie sprzętu do wnętrza kobiety bywa bolesne, a ból utrzymuje się przez kilka miesięcy.

W przeciwieństwie do znanych już metod antykoncepcji, Annovera może być w każdym momencie wprowadzona lub usunięta z ciała kobiety, bez konieczności wizyty w klinice. Działa podobnie jak dostępny od jakiegoś czasu NuvaRing, z tą różnicą, że ten działał tylko przez miesiąc i przed użyciem należało go przechowywać w lodówce. W przypadku Annovery ma wystarczyć przechowywanie w temperaturze pokojowej.

Oczywiście dookoła tematu jest rozsianych mnóstwo kontrowersji. Źle dobrane tabletki mogą spieprzyć zdrowie psychiczne, niektóre metody są niekomfortowe, a testowanie niedawno męskie pigułki antykoncepcyjne przyniosły więcej skutków ubocznych, niż ktokolwiek by się spodziewał, włącznie z samobójstwem jednego z testerów. Na horyzoncie są także nowe metody antykoncepcyjne dla mężczyzn, włącznie z podskórnym implantem, czy pigułką osłabiającą zdolność plemników do pływania.

Co przyniesie jednak przyszłość? Pożyjemy, zobaczymy.

Komentarze
3/5 - (1 vote)
Klarysa Marczak

Recent Posts

Festiwal Wschód Kultury – Inne Brzmienia już w lipcu w Lublinie

„Inne brzmienia” to kultowy festiwal muzyki, którą trudno skategoryzować. Wszystko to, co nowatorskie i niepowtarzalne,…

2 godziny ago

Egonlab – stylowe pokolenie dziadków i babć

Prawdziwa i zupełnie niespodziewana IT couple w wykonaniu osiemdziesięciolatków. Brzmi niewiarygodnie, prawda? Otóż od 2018,…

6 godzin ago

Wiosną świat wygląda lepiej – w obiektywie smartfona

Wiosną, kiedy wszystko budzi się do życia – ludzie wyglądają jakoś lepiej, a przyroda wręcz…

9 godzin ago

Chodź ze mną do przymierzalni – czyli kim jest brafitterka?

Brafitterka to osoba, która profesjonalnie zajmuje się doborem odpowiedniego do potrzeb biustonosza. To wykwalifikowana w…

2 dni ago

Nietypowy prezent na Dzień Ojca – jaki wybrać?

Jednym z najważniejszych dni w roku jest Dzień Ojca. Specjalnie na tę okazję przygotowywane są…

2 dni ago

Dlaczego kreatory www ciągle zyskują na popularności? Jak wybrać najlepsze narzędzie?

Jeśli chcesz stworzyć własną stronę internetową, masz do wyboru dwie drogi: albo zwrócisz się do…

6 dni ago