Powstał nowy, skuteczny przez rok środek antykoncepcyjny dla kobiet

Dłoń kobiety na tle galaktyki
@wankingirl_project

Pojawiła się nowa alternatywa dla standardowych pigułek antykoncepcyjnych, która w założeniach ma być skuteczna przez rok bez konieczności codziennego powtarzania procedury, jak w wypadku tabletek.

Amerykańska Agencja Żywności i Leków powiadomiła, że nowy środek antykoncepcyjny zwany Annovera to silikonowy pierścień, który umieszcza się wewnątrz waginy, wypełniony hormonami zapobiegającym owulacji.

Co prawda wiele kobiet stosuje już podobne metody, jak cewki, czy urządzenia w kształcie litery T, które wykonane są zwykle z tworzywa sztucznego lub miedzi, a ich okres użytkowania to nawet 10 lat. Jednak w przypadku tych środków konieczna była wizyta u ginekologa celem założenia aparatury, a wiele kobiet informowało, że dopasowanie sprzętu do wnętrza kobiety bywa bolesne, a ból utrzymuje się przez kilka miesięcy.

Oferta pracy w HIRO

Szukamy autorów / twórców kontentu. Tematy: film, streetwear, kultura, newsy. Chcesz współtworzyć życie kulturalne twojego miasta? Dołącz do ekipy HIRO! Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej


W przeciwieństwie do znanych już metod antykoncepcji, Annovera może być w każdym momencie wprowadzona lub usunięta z ciała kobiety, bez konieczności wizyty w klinice. Działa podobnie jak dostępny od jakiegoś czasu NuvaRing, z tą różnicą, że ten działał tylko przez miesiąc i przed użyciem należało go przechowywać w lodówce. W przypadku Annovery ma wystarczyć przechowywanie w temperaturze pokojowej.

Oczywiście dookoła tematu jest rozsianych mnóstwo kontrowersji. Źle dobrane tabletki mogą spieprzyć zdrowie psychiczne, niektóre metody są niekomfortowe, a testowanie niedawno męskie pigułki antykoncepcyjne przyniosły więcej skutków ubocznych, niż ktokolwiek by się spodziewał, włącznie z samobójstwem jednego z testerów. Na horyzoncie są także nowe metody antykoncepcyjne dla mężczyzn, włącznie z podskórnym implantem, czy pigułką osłabiającą zdolność plemników do pływania.

Co przyniesie jednak przyszłość? Pożyjemy, zobaczymy.

3/5 - (1 vote)

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News