Powstał mobilny mikrofon, który po podłączeniu do smartfona gwarantuje najlepszą jakość dźwięku w dowolnych warunkach

Czarnoskóra kobieta z mikrofonem z dłoni

Żyjąc w czasach nieustannie rozwijającej się technologii, tworzenie treści wideo jest na wyciągnięcie ręki dla każdego, kto ma na siebie i pomysł i chce się nim podzielić z szerszą, wirtualną społecznością.

Nie potrzebujemy skomplikowanego, ciężkiego sprzętu

Wysokiej jakości filmy możemy nagrać nawet wyłącznie przy użyciu swojego smartfona. Co jednak z dźwiękiem i jak uzyskać jego najlepszą jakość? Chociaż firmy produkujące smartfony dwoją się i troją, by zaspokoić nasze oczekiwania, myśląc poważnie o kręceniu materiałów wideo, warto wyposażyć się w kilka gadżetów.

SHURE jako światowy lider w dziedzinie produkcji sprzętu audio stworzył najwyższej jakości cyfrowy mikrofon pojemnościowy, gwarantujący wysokiej jakości zapis audio i wideo. Jeśli do tej pory myśleliście, że doskonały dźwięk w dowolnym miejscu, to utopijna wizja, byliście w błędzie.

Oferta pracy w HIRO

Szukamy autorów / twórców kontentu. Tematy: film, streetwear, kultura, newsy. Chcesz współtworzyć życie kulturalne twojego miasta? Dołącz do ekipy HIRO! Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej


Zestaw zapewniający profesjonalny dźwięk w twoim video

Zestaw wideo MV88+ od marki Shure to profesjonalne mobilne urządzenie do nagrywania. W komplecie znajdziemy:

  • statyw Manfrotto PIXI,
  • klips do mocowania telefonu
  • uchwyt do stopki kamery
  • kabel USB-C i Lightning

dzięki czemu można go od razu po wyjęciu z pudełka przygotować do rejestracji audio i/lub wideo.

Zwijany pokrowiec pozwoli nam trzymać wszystkie akcesoria w jednym miejscu, bez obawy o ich pogubienie, a wbudowane wejście słuchawkowe pozwoli nam na monitorowanie w czasie rzeczywistym. Cała konstrukcja sprzętu jest metalowa, a mikrofon posiada pięć trybów predefiniowanych DSP. Użytkownicy iPhone’ów nie muszą się martwić o wyczerpanie baterii w trakcie nagrywania, ponieważ sprzęt pozwalana na ładowanie telefonu podczas używania mikrofonu – wymaga to kabla USB-A i adaptera Apple USB3.

To jednak nie koniec, a moment, by wspomnieć o dwóch aplikacjach ShurePlus: Motiv Audio oraz Motiv Video. ShurePlus MOTIV Audio zapewnia łatwy i wygodny sposób rejestrowania, edycji i udostępniania nagrań dźwiękowych całemu światu.

Powstał mobilny mikrofon który po podłączeniu do smartfona gwarantuje najlepszą jakość dźwięku w dowolnych warunkach 2 Powstał mobilny mikrofon, który po podłączeniu do smartfona gwarantuje najlepszą jakość dźwięku w dowolnych warunkach

Niezależnie od tego, czy nagrywamy muzykę, dźwięki w plenerze, przeprowadzamy wywiady czy też nagrywamy filmy, po prostu wybieramy jeden z pięciu dostępnych presetów w celu automatycznego dopasowania wzmocnienia sygnału, szerokości panoramy stereo, korekcji barwy oraz kompresji lub też głębiej zanurzamy się w dostępne parametry, aby dokonać własnych ustawień.

Edycja dźwięku tu i teraz

Po wykonaniu nagrań możemy przyciąć ich początki, dodać efekty narastania i zanikania dźwięku czy podzielić nagrania na oddzielne pliki. Na końcu możemy udostępnić nasze edytowane nagrania dźwiękowe całemu światu, korzystając z e-maila, portali typu iTunes czy też na wiele innych sposobów.

Z kolei ShurePlus MOTIV Video umożliwia nagrywanie filmów z najwyższą jakością obrazu. Aplikacja jest kompatybilna ze wszystkimi urządzeniami Shure MOTIV, a do wyboru, jeśli chodzi o jakość wideo, mamy do dyspozycji nagrywanie w jakości nawet 4k – oczywiście w zależności od posiadanego sprzętu.

Obie aplikacje są bezpłatne i pracują pod systemem iOS. Przed zakupem warto sprawdzić kompatybilność waszego smartfona z MV88+. Możecie to zrobić tutaj. Zestaw MV88+ jest dostępny w sklepie e-noize.pl w cenie 949 PLN.

Zobacz też: Sonos. Nowy system myślenia o dźwięku

Sonos. Nowy system myślenia o dźwięku

5/5 - (1 vote)

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News