Categories: miastoorientuj się

Powiesił obraz Putina w hotelu Trumpa, nikt się nie zorientował

Przez miesiąc, obraz Putina wisiał na korytarzu Trump International Hotel, obsługa twierdzi, że takie zdarzenie – nie miało miejsca.

Artysta Brian Whiteley twierdzi, że obraz powiesił 1 sierpnia 2018, a gdy kilka tygodni później wrócił po swój skarb, tłumacząc, że zapomniał czegoś z pokoju, obraz został zdjęty, gdy tylko o całej sprawie dowiedział się manager.

Dużo ludzi przewinęło się przez ten hotel, odkąd powiesiłem w nim obraz, nikt nie zwrócił uwagi na to, że przed nimi wisi Putin, siedzący na fotelu z Białym Domem w tle, który swoją drogą jest sąsiadem hotelu. To utwierdza mnie w przekonaniu, że goście są oddani prezydentowi, nie ważne, jakie poglądy i idee on przyjmuje. Mówi się, że Trump rozsiał swego rodzaju kult autorytaryzmu, dzięki któremu nie grozi mu nic, nieważne jak jawne i bezczelne rzeczy robi – twierdzi artysta.

Przyjaciel Briana opowiada, że podczas gdy obraz jeszcze wisiał w hotelu, grupka pijanych zwolenników Trumpa, została zaproszona przez artystę do pokoju, na widok dzieła jeden z nich powiedział: Putin, ja pierdole!

Whiteley używa swojej sztuki, by komentować poczynania Trumpa i polityki ogólnie. Uważa, że jego praca powinna być szerzej rozumiana, wszelkie bardziej złożone i abstrakcyjne dzieła, pokazywane publicznie na temat Trumpa są popularne, ale pozbawione dowodu, który ja staram się uzupełnić.

Tekst: Kacper Trzeciak

Komentarze
Rate this post
Klarysa Marczak

Recent Posts

Nostalgiczna kolaboracja Palace Skateboards x Calvin Klein

W świecie, w którym amerykański minimalizm zderza się z nowoczesną kulturą skate, współpraca Calvina Kleina…

1 dzień ago

Festiwal Wschód Kultury – Inne Brzmienia już w lipcu w Lublinie

„Inne brzmienia” to kultowy festiwal muzyki, którą trudno skategoryzować. Wszystko to, co nowatorskie i niepowtarzalne,…

3 dni ago

Egonlab – stylowe pokolenie dziadków i babć

Prawdziwa i zupełnie niespodziewana IT couple w wykonaniu osiemdziesięciolatków. Brzmi niewiarygodnie, prawda? Otóż od 2018,…

3 dni ago

Wiosną świat wygląda lepiej – w obiektywie smartfona

Wiosną, kiedy wszystko budzi się do życia – ludzie wyglądają jakoś lepiej, a przyroda wręcz…

3 dni ago

Chodź ze mną do przymierzalni – czyli kim jest brafitterka?

Brafitterka to osoba, która profesjonalnie zajmuje się doborem odpowiedniego do potrzeb biustonosza. To wykwalifikowana w…

5 dni ago

Nietypowy prezent na Dzień Ojca – jaki wybrać?

Jednym z najważniejszych dni w roku jest Dzień Ojca. Specjalnie na tę okazję przygotowywane są…

5 dni ago