Powiesił obraz Putina w hotelu Trumpa, nikt się nie zorientował

Obraz Putina w hotelu Trumpa

Przez miesiąc, obraz Putina wisiał na korytarzu Trump International Hotel, obsługa twierdzi, że takie zdarzenie – nie miało miejsca.

Artysta Brian Whiteley twierdzi, że obraz powiesił 1 sierpnia 2018, a gdy kilka tygodni później wrócił po swój skarb, tłumacząc, że zapomniał czegoś z pokoju, obraz został zdjęty, gdy tylko o całej sprawie dowiedział się manager.

Dużo ludzi przewinęło się przez ten hotel, odkąd powiesiłem w nim obraz, nikt nie zwrócił uwagi na to, że przed nimi wisi Putin, siedzący na fotelu z Białym Domem w tle, który swoją drogą jest sąsiadem hotelu. To utwierdza mnie w przekonaniu, że goście są oddani prezydentowi, nie ważne, jakie poglądy i idee on przyjmuje. Mówi się, że Trump rozsiał swego rodzaju kult autorytaryzmu, dzięki któremu nie grozi mu nic, nieważne jak jawne i bezczelne rzeczy robi – twierdzi artysta.

Przyjaciel Briana opowiada, że podczas gdy obraz jeszcze wisiał w hotelu, grupka pijanych zwolenników Trumpa, została zaproszona przez artystę do pokoju, na widok dzieła jeden z nich powiedział: Putin, ja pierdole!

Whiteley używa swojej sztuki, by komentować poczynania Trumpa i polityki ogólnie. Uważa, że jego praca powinna być szerzej rozumiana, wszelkie bardziej złożone i abstrakcyjne dzieła, pokazywane publicznie na temat Trumpa są popularne, ale pozbawione dowodu, który ja staram się uzupełnić.

Tekst: Kacper Trzeciak

Rate this post

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News